Investování do environmentálně a sociálně prospěšných projektů již dávno není jen pouhou filantropií. Tato oblast se stává rychle rostoucím byznysem. Proto investiční skupina DEPO Ventures organizuje online událost zaměřenou na investice do startupů s přesahem, aby o těchto společnostech zvýšila povědomí, podpořila jejich investování a rozvoj.

Online akce proběhne už 23. listopadu v 17:00 a nese název DEPO Startup Pitch IMPACT edition. Svá inovativní technologická řešení představí investorům zástupci jedné desítky nadějných startupů, a to nejen z České republiky, ale i ze střední či východní Evropy a USA.

Mezi přednášející startupy patří:

  • 2doc health (Bělorusko) – startup buduje platformu telemedicínských služeb.
  • TotalCTRL (Norsko) – vytváří digitální produkty, které si kladou za cíl upustit od manuálních procesů a zvýšit efektivitu řízení zásob.
  • Labbox (Španělsko) – řešení pro každodenní život v laboratoři.
  • EduDo (USA) – mobilní výuková síť budovaná samotnými uživateli. 
  • MIWA (ČR) – vyvinula systém znovupoužitelných kapslí s chytrou technologií pro obchodní řetězce.
  • Moree (Nizozemsko) – společnost tvoří budoucnost vývoje ekologických lahví.
  • Investory (Rumunsko) – aplikace pro finanční vzdělávání dětí za pomoci moderních technologií.
  • Momsi (Dánsko) – aplikace pro rychlou pomoc maminkám v případě nouze.
  • Samurai Labs (Polsko) – laboratoř umělé inteligence transformující porozumění přirozenému jazyku. Vytváří umělou inteligenci, která klade důraz na násilné chování v temných zákoutích online světa.
  • Perfect Air (ČR) – firma mění pohled na vzduch tím, že přináší hyperlokální data o kvalitě ovzduší.

Zdroj: DEPO Ventures

Kromě toho proběhne i panelová diskuze. V té se můžete těšit na celkem 4 řečníky, a to Silke Horákovou z investičního fondu Tilia Impact Ventures, Václava Gregora z investičního akcelerátoru Soulmates Ventures, andělského investora, Douglese Wonga a partnera DEPO Ventures, Michala Ciffru.

„IMPACT se zaměří na proaktivní a zodpovědné použití technologií, které mají pozitivní dopad na společnost i svět. Potenciálním investorům chceme přinést všechny potřebné informace, které se jim mohou hodit při rozhodování, do kterého nadějného startupu vložit své peníze. Jednotlivé startupy dostanou příležitost představit svůj projekt během tříminutové prezentace. Poté startupisté zodpovědí několik otázek od porotců,“ přibližuje partner DEPO Ventures Michal Ciffra. 

Michal Ciffra, partner DEPO Ventures, Zdroj: DEPO Ventures

DEPO Ventures chce rozšířit povědomí o IMPACT startupech

Akci zahájí již zmíněná panelová diskuze, která by měla rozvést téma investování s dopadem. Mimo to jistě zazní i rady a návody, které pomohou investorům s výběrem vhodných startupů pro investici. Ve druhém bloku dostane prostor celkem 10 vybraných startupů, aby každý z nich ve třech minutách představil své IMPACT záměry. Porotci jim následně položí několik otázek a na úplný závěr vyberou nejlepší startup.

Poslední blok bude zaměřen na diskuzi a networking. Zástupci vybraných projektů se rozdělí do jednotlivých místností (breakout rooms). Do těchto místností pak mohou účastníci libovolně vstupovat a tázat se zakladatelů na doplňující otázky. Celá akce si klade za cíl zvýšit povědomí o IMPACT startupech, podpořit jejich investování a rozvoj.

„Český startupový trh má své rezervy, zejména pak investování do udržitelných technologií. V Soulmates Ventures se zaměřujeme výhradně na investice do purpose profit driven startupů a do akceleračního programu vstupují takové, které mají perspektivu zásadním způsobem přispět k udržitelnější budoucnosti a konkurovat světovým hráčům. V rámci našeho ekosystému podporujeme každou životní fázi startupu – od inkubace přes akceleraci až po exit či vstup velkého investora – a já věřím, že skrze akce, které organizuje DEPO Ventures, dostanou příležitost zaujmout své investory další nadějné projekty,“ popisuje Václav Gregor, CEO & partner Soulmates Ventures.

Online událost DEPO Startup Pitch bude probíhat prostřednictvím platformy Zoom. Akce se bude konat už 23. listopadu od 17 hodin do 19 hodin. Události se mohou zúčastnit pouze registrovaní zájemci.

Registraci je možné provést na tomto odkazu.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Registrace na událost

DEPO Startup Pitch
IMPACT edition

Online událost proběhne 23. listopadu od 17:00 do 19:00 přes platformu Zoom.

👉🏻 Registrovat se