KPMG Data Festival 2023 se uskuteční v pátek 6. října od 9:00 do 18:00 hodin v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze. Tato šestá edice události se zaměří na téma Tajemství datového podsvětí a má za cíl představit aktuální trendy v oblasti datové analytiky nadšencům do dat.

Tato jedinečná akce pro všechny, kteří mají zájem o data a vše, co s nimi souvisí, nabídne celodenní program, který zahrnuje různá témata jako využití dat, umělá inteligence, obchodní inteligence, data science a strojové učení. Tématy letošního ročníku jsou Démoni AI a GPT, 50 odstínů datové šedi a Záhada datového skladu.

Zakladatel festivalu, Ota Novotný, vysvětluje: „Data Festival jsme vytvořili před sedmi lety za účelem popularizace datové analytiky. Jeho cílem je seznámit všechny datové nadšence s různou úrovní znalostí s aktuálními tématy, kterými se dataři ve startupech i velkých firmách aktuálně zaobírají. Letos tak mnoho přednášek a workshopů nevynechá téma umělé inteligence, které v posledních měsících rezonuje nejen v datařských kruzích. Já sám se ze všeho nejvíc těším na soutěž Peklo vizualizace, kterou pro účastníky chystáme poprvé.“

Akce má titulárního partnera KPMG a další spolupracující partnery jako ŠKODA Auto, Komerční banka, ČSOB a další, kteří budou prezentovat různé aspekty datové analýzy a umělé inteligence. Celkem se na programu festivalu bude podílet více než 40 společností.

KPMG Data Festival diskuse tiny

Ředitelka festivalu, Kamila Rychtaříková, sdílí svůj optimismus: „Jsme nadšení z rostoucího zájmu o KPMG Data Festival ze stran firem i účastníků. Mám radost z vracejících se hostů, což je pro nás potvrzení, že jdeme správnou cestou. Zároveň mě těší zájem nových společností, díky kterým je program akce mimořádně pestrý. Chystáme také spoustu novinek a věříme, že opět překonáme počet registrací a snad i očekávání všech návštěvníků.

KPMG Data Festival je jedním z největších datových festivalů v České republice a je pořádán ve spolupráci s vzdělávací platformou Data a Business, FIS VŠE a podnikatelským akcelerátorem xPORT VŠE Business Accelerator. Registrace k účasti na akci budou spuštěny 12. září prostřednictvím partnerské platformy Happenee a vstup na festival je zdarma.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

KPMG Data Festival

Tajemství datového podsvětí

Chci se zůčastnit!