Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 47. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Nastal tento týden na trzích zlomový okamžik? K výsledkům společnosti Nvidia vzhlížel prakticky celý trh. Právě tyto výsledky totiž měly ukázat, zda je boom kolem umělé inteligence oprávněný, nebo zda se jedná jen o bublinu. Očekávali jsme tak obrovskou volatilitu a ta se také dostavila. Výsledky Nvidia byly naprosto famózní, akcie se v aftermarketu podívala nad 500 dolarů, což bylo také historické maximum. Nakonec však den zakončila prakticky na nule. Na amerických akciích však ve čtvrtek zavládla červená barva a tento den byl vůbec jedním z těch nejhorších za celý rok. Co způsobilo takový výplach?

Během dneška má na setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole vystoupit Jerome Powell a to vyvolává strach na trzích. Od šéfa Fedu očekáváme silně jestřábí proslov, kvůli stále silnému trhu práce a opětovné akceleraci meziroční inflace. Pravděpodobnost na další zvýšení úrokových sazeb na listopadovém zasedání tak může ještě vzrůst, už nyní jsou šance na hike a setrvání sazeb na stávající úrovni prakticky vyrovnané. Co tak očekávat od dolaru a akcií v následujících dnech? Růst nervozity na trzích je okamžikem, na který čekalo také zlato. Tomu k výraznému růstu pomohla také jiná věc – aktuální situace v Rusku. Má zlato ještě větší potenciál?

Bez našeho oblíbence Jima Cramera by se neobešel prakticky žádný díl Investičního Mementa. Jeho akciové tipy jsou již legendární. Dokonce podle nich vznikly dva ETF fondy. Jeden obchoduje podle tohoto investičního guru a druhý obchoduje úplně naopak. Který z těchto fondů podle vás bude muset skončit kvůli nezájmu investorů? Dále bedlivě sledujeme i situaci ve světě kryptoměn. Bitcoin je stále pod tlakem po výrazném výprodeji spuštěném společností SpaceX. Nás však tento týden zaujal průzkum, který říká, že podstatná část krypto investorů vlastně nemá tušení, co dělá. Tipněte si, kolik procent to údajně je? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Investiční memento #47 | Na tento okamžik zlato čekalo!

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi