Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 44. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Je snížení amerického kreditního ratingu aktuálně největší hrozbou pro trhy? Při posledním snížení ratingu v USA od velké agentury tehdy index S&P 500 hned druhý den poklesl o více než 6 %. Ztráty pak dále prohluboval a na původní hodnoty se opět dostal až po půl roce. Proč vlastně došlo ke snížení kreditního ratingu v USA? A proč je dané načasování trochu mimo? K dané situaci se vyjádřil i jeden z nejmocnějších Američanů a dost možná kandidát na prezidenta. Rozhodně si však nebral servítky. Co si myslí o snížení ratingu a o zemích, které mají lepší hodnocení než USA?

Blíže se podíváme také na zlato, tomu se právě v roce 2011 nebývale dařilo, když dokonce vytvořilo historická maxima přes 1900 USD. Na tuto hodnotu se pak opět dostávalo téměř 9 let. Až příchod koronaviru pomohl zlatu překonat maximální hodnoty z roku 2011. Právě zlato tak bylo tehdy jedním z vítězů snížení amerického ratingu. Tehdy tak potvrdilo svou pověst bezpečného přístavu. Jaká byla aktuální reakce zlata? A proč může být tento cenný kov dále pod tlakem? Kdo je jeho největším nepřítelem?

V plném proudu je výsledková sezóna a zatím příliš pozitiv nepřinesla. Podíváme se blíže na statistiky po přibližně polovině hospodářských výsledků. O kolik zatím poklesly zisky v meziročním srovnání? A kde hledat důvod? A na kterých trzích se aktuálně vyplatí podnikat? Svými výsledky nenadchnul ani Apple, jeho tržby dokonce potřetí za sebou v meziročním srovnání vykázaly pokles. Nejvíce zklamaly tržby za prodeje telefonů iPhone, které jsou stěžejním produktem společnosti. Ani výhled nehovoří příliš pozitivně, tržby za aktuální kvartál by měly být přibližně stejné jako loni. Apple však výrazně investuje do vývoje a na obzoru je možná nový produkt, který by mohl opět společnosti zajistit další růst. O co se jedná? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Investiční memento #44 | Aktuální největší hrozba pro trhy!

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi