Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 42. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Americké akciové indexy se již zdály k nezastavení, výsledky Tesly a Netflixu do toho však trochu hodily vidle. Co se oběma společnostem nepodařilo? Je reakce akcií oprávněná, nebo přehnaná? A jaký bude efekt na akciové indexy? O jejich budoucnosti již však možná rozhodl náš oblíbenec Jim Cramer, který prohlásil, že recese v USA rozhodně nehrozí. Jak jsme si již zvykli, tak se může vyplatit dělat pravý opak toho, co tento investiční guru prohlásí. Blíže se také podíváme na statistiky akcií z indexu S&P 500. Kolik jich je na historickém maximu? 

Na historické maximum se opět vyšplhaly akcie Apple. Dokonce pro vás máme jednu zajímavou statistiku, která ještě umocní fakt, že akcie Apple rostly v posledních letech až neuvěřitelně. Apple tento týden oznámil testování vlastního AI chatbota, který by měl být konkurencí ChatGPT a Bard od Google. Na divokém poli umělé inteligence zatím byl kolem Apple tak trochu klid, nyní se však zdá, že se pustí do souboje s Microsoft a Alphabet. K čemu Apple tuto umělou inteligenci využije? A kam až mohou vyšplhat jeho akcie?

V USA dále zůstaneme a podíváme se na akcie Ford. Tato legendární automobilka se totiž rozhodla následovat Teslu. Proč však akcie padají? Opět se také podíváme na aplikaci Threads, o kterou dle našeho očekávání klesá zájem. Čím je to způsobené? Na závěr se budeme věnovat také kryptoměnám, zejména té s názvem Dogecoin. Kurz této kryptoměny během středy výrazně vyskočil směrem výše. Čím to bylo způsobeno? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční memento #42 | Problémy Netflixu a Tesly?!

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi