Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 40. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Že by konečně dosáhly akciové trhy svého lokálního maxima? Analytici přivolávají pokles akciových trhů již dlouhodobě, ty se však zatím těšily nevídané rally. Technologický Nasdaq dokonce na vlně umělé inteligence zaznamenal nejlepší první pololetí v historii, když posílil o 40 %. Tento týden však s optimismem na trzích zamávala data z trhu práce, která ukázala na pokračující přehřívání pracovního trhu v USA. O jaká data přesně šla? Akcie na tyto zprávy reagovaly velmi negativně, přichází tak období alespoň menší korekce?

Silný trh práce znamená vyšší inflační tlaky, což může donutit americký Fed zvýšit úrokové sazby na ještě vyšší úrovně. To akcie rozhodně neslyší rády. Americká centrální banka navíc postupně upouští aktiva ze své nafouklé bilance, která se prakticky zdvojnásobila během koronaviru. Dokáží tak akciové trhy přežít bez výraznějšího poklesu vyšší úrokové sazby, extrémně přehřátý trh práce, stále velmi silný dolar a Fed, který spíše než aby nakupoval aktiva, tak je ze své bilance vyprodává?

Určitě jste také zaznamenali novou aplikaci od společnosti Meta s názvem Threads. Ta má za úkol konkurovat Twitteru a Meta se tak opět inspirovala u své konkurence. Přinášíme vám detailní srovnání obou služeb a také důvody, proč načasování Meta nemohlo být lepší. I přesto je však úspěch Threads nejistý. Na jaké problémy může Meta narazit? A proč není aplikace dostupná v EU? O úspěchu či neúspěchu Threads se patrně rozhodne relativně rychle. Může se Threads stát další pecí na peníze jako je Metaverse? A mohou tak být akcie Meta opět pod tlakem? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční memento #40 |Dosáhly akciové trhy svého vrcholu?

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi