Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 30. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Na americké trhy opět tento týden dolehly obavy z opětovného rozvíření bankovní krize. Jsou tyto obavy opodstatněné? Výsledky totiž reportovalo několik regionálních bank a celá Wall Street bedlivě sledovala, jak velký byl odliv klientských depozit během března. Nejsledovanější byly jednoznačně výsledky banky First Republic. Jak dopadly? Nápovědou může být náš oblíbenec Jim Cramer, který ji při hodnotě akcií kolem 85 USD označil za velmi dobrou banku. Dnes mají hodnotu kolem 6 dolarů..Podíváme se však i na ostatní banky a také důvody, proč by běžní investoři zatím neměli panikařit. 

Kdo naopak zažívá jedno z nejlepších období je společnost META. Během minulého roku by se pro ni spíše hodilo označení Meth, letos je však hvězdou akciových trhů. Od začátku roku akcie přidaly 75 % a její růst rozhodně nemusí být u konce. Co přesně META oznámila? Kromě pozitiv jsme se však zaměřili i na negativa, která zatím investoři vesele ignorují. Zisk společnosti sice překonal odhady, meziročně se však výrazně propadl. Nad META navíc visí velký otazník s názvem Metaverse. Jak se dařilo této peci na peníze?

Důvody k úsměvu má také Joe Biden, který tento týden ohlásil kandidaturu na obhajobu svého postu. Je však otázkou, zda vzhledem ke svému pokročilému věku dokáže plně zastávat práci amerického prezidenta. Otázkou také je, kdo mu bude soupeřem v demokratických primárkách. Na republikánské straně je asi situace jasnější. Obecně se předpokládá, že o republikánské žezlo svedou souboj Donald Trump a Ron DeSantis. Komu dáváte vyšší šance? U politiky ještě částečně zůstaneme, akcie známe TV společnosti FOX Corp. se výrazně propadly po vyhazovu jejich hvězdného ale zlobivého moderátora. Co provedl a jak velký byl pád akcií?

Na závěr se musíme podívat také do světa kryptoměn a NFT, který nás stále bohatě zásobuje novými memečkami. Dle slavných memeček Pepe dokonce vznikl nový coin, jehož hodnota za pár dnů vystřelila o více než 20 tisíc procent. Tento neuvěřitelný růst udělal z několika malých investorů milionáře během pár hodin. Opačný problém však mají někteří „investoři“ do NFT – jeden slavný youtuber totiž na svém NFT prodělal přes 600 tisíc dolarů. Pokud chcete tuto nádheru vidět na vlastní oči, tak rozhodně nezapomeňte sledovat dnešní díl Investičního Mementa.

Investiční memento #30 | Je bankovní krize v USA zpět?

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi