Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 29. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Časování trhu je nebezpečný sport a dlouhodobě se ukazuje jako téměř nemožné. Medvědí způsob život tak může být poněkud osamělý..na druhé straně jsou pak investoři, kteří kupují každý dip a jejich nejoblíbenější větou je „to je již zaceněno v trhu“. Na koho v následujících měsících usměje štěstí? Čeká nás pokračování akciové rally nebo dlouho očekávaná recese? Postupně se začínají množit indikátory možné recese, dost možná ji očekává i samotný Fed, který se o ni nenápadně zmínil ve svých posledních zápiscích. O jaké indikátory se jedná? 

S případnou recesí souvisí i nastavení tolik zmiňovaných úrokových sazeb v USA. Pokud Jerome Powell „přiškrtí“ trhy příliš, tak by mohlo dojít k dalšímu prohloubení bankovní krize a ta by mohla přerůst v globální recesi. Minulý měsíc odhalil, že zejména menší a střední banky nejsou tak odolné jak se původně očekávalo. Jestli se však někdo směje z povzdálí, tak to je bitcoin. Kryptu obecně pomáhá jakýkoliv otřes tradičního bankovního systému. Čeká tak bitcoin podobná rally jako v roce 2019? Nebo naopak sešup níže?

Prakticky nepřetržitá je však šňůra špatných tipů od JIma Cramera. Na jaké společnosti se vyřádil minulý týden? Odplata přišla až neuvěřitelně rychle..Neslavný je také vývoj společnosti, která měla být druhou Teslou. Nyní však připomíná spíše společnost Nikola – a s tou určitě srovnáváni být nechcete. O koho se jedná a proč dané akcie tak padají? Dále se budeme věnovat také blížícímu se souboji o prezidentské křeslo v USA. Opět se asi setkají těžké váhy Donald Trump a Joe Biden. Jeden je však jednou nohou v kriminále a druhý již není v nejlepší formě. Komu více věříte? Výsledky jednoho z průzkumů si ukážeme v dnešním díle Investičního Mementa.

Investiční memento #29 | Množí se v USA Indikátory recese?

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi