Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 28. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Nastal na trzích bod zlomu? Jerome Powell se proměnil v medvěda a dost možná nám v USA padne první banka. Pojďme se na to ale podívat postupně. Tento týden griloval guvernéra Fedu kongres a Jerome Powell si připravil výrazně jestřábí slova. Jasně zaznělo, že úrokové sazby se v USA budou muset vyšplhat výrazně výše, než se původně očekávalo. Šance na „soft landing“ se tak postupně snižují. Výrazně se naopak zvyšují šance na hike úrokových sazeb o 50 bazických bodů na další zasedání. Ty vzrostly ze 30 % až na 80 % hned po proslovu guvernéra Fedu. Jak vypadají pravděpodobnosti na další zasedání americké centrální banky a na konec roku 2024? Na to vše se spolu podíváme.

Příliš pozitivní není ani pohled na americké banky, je totiž dost možné, že se dočkáme první oběti. Silicon Valley Bank se totiž dostala do vážných problémů a na banku tak nastal doslova „run“. O jaké problémy se jedná? A kdo jsou klienti této banky? Její osud dost možná zpečetil i Jim Cramer, který ji na začátku února označil mezi TOP 10 svých akcií. Jeho letošní skóre je celkově pozoruhodné – profitabilní tipy: 0, dovolené: 4. Podíváme se také na klíčový faktor, který by dnes mohl výrazně ovlivnit akciové trhy. 

Ve velkých problémech je také Tesla, kde hrozí svolání až 120 tisícům vozů Model Y. Těm totiž za jízdy upadává volant..to opravdu nechcete zažít. Tesla je svou kvalitou výroby poměrně vyhlášená, za poslední rok došlo již ke 20 svoláním z různých důvodů. Vrásky na čele akcionářům dělá ale i Elon Musk, který se nevyvaroval dalším excesům na Twitteru. O co přesně jde? Na negativní vlně se musíme svést i nadále, v problémech je totiž společnost Adidas. Ta letos možná spadne poprvé za 30 do ztráty a bude muset snížit svou dividendu. Za vším může stát kromě vysoké inflace i Kanye West, se kterým společnost rozvázala spolupráci minulý rok. O kolik peněz tak přichází? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční memento #28 | Nastal na trzích okamžik zlomu?

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi