Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 19. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Máme pro vás novou adrenalinovou hru – sledování akciových indexů při vyhlášení dat k inflaci. Máloco totiž dokázalo zamotat hlavu americkým trhům tak moc jako data k inflaci za prosinec. Ta sice splnila očekávání, trh však nevěděl, zda se jedná o pozitivní, či negativní čísla. Vrchol inflace snad máme již za sebou, skutečná inflace některých služeb a potravin v USA je však doslova extrémní. Kromě adrenalinové hry pro vás tak máme tip na luxusní lokaci, kde si přijdete jako milionáři. Dané místo najdete prakticky v každém obchodě. Možná vás tak šokuje, co je v USA tím vůbec nejúspěšnějším aktivem za poslední měsíce.

Data k inflaci zamotala hlavu i představitelům americké centrální banky. Její zástupci tento týden opět několikrát vystoupili a jejich proslovy nás o moc moudřejší neučinily. My jsme se v chaosu jejích oznámení pokusili vyznat a přinášíme vám tak pravděpodobné další kroky Fedu. Ještě důležitější pak mohou být hospodářské výsledky společností za poslední kvartál minulého roku. Můžeme očekávat opravdu špatná čísla? Nebo je trh opět až příliš negativní? 

Jednou ze společností, která má solidní výsledky a její akcie výrazně překonávají celý trh, je WWE. Pokud nevíte, co se pod touto zkratkou skrývá, tak sledujte dnešní díl. O danou společnost totiž projevují zájem investoři ze Saudské Arábie a její akcie tak letí do nebes. Na opačnou stranu pak letí akcie společnosti WeWork – ta je jedním z nejtragičtějších příběhů posledních let. Posuďte sami – ze 47 miliard USD na 1..to je doslova extrém. 

U problémových společností a jedinců ještě zůstaneme. Máme pro vás zajímavý tip na tento víkend – na Netflixu si totiž můžete pustit příběh jednoho z nejkontroverznějších „investorů“ tohoto tisíciletí. Příběh tohoto muže pak nápadně připomíná jedno z aktuálně nejskloňovanějších jmen. O jaké se jedná? To se dozvíte v dalším díle Investičního Mementa, neváhejte tak a sledujte již nyní.

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.