Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 15. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Je starý, dobrý Jerome Powell zpět? Tedy ten chlapík, který stimuloval každou červenou svíčku pomocí obrovského množství hotovosti? Tiskárny Fedu zatím samozřejmě stojí, nicméně proslov guvernéra Fedu tuto středu dokázal rozvířit stojaté vody akciových trhů. Co přesně zmínil? Jaké budou další kroky Fedu a na co se můžeme těšit během prosincového zasedání? A jaká byla reakce akciových trhů? To vše se dozvíte v dnešním díle. 

Že fotbal a ropa nejdou dohromady? Dění z tohoto týdne vás přesvědčí o opaku! Na mistrovství světa v Kataru se totiž utkali dva věční nepřátele a nešlo tak jen o fotbal. Zvláště když vezmeme v potaz, že jedna ze zemí je pro ropu schopna udělat prakticky cokoliv. Pomyslná válka však nevládne jen na fotbalovém hřišti, ale brzy dost možná také mezi giganty na poli amerických akcií. Apple hrozí smazáním Twitteru z jeho AppStore a Elon Musk se naopak strefuje do Apple kvůli jeho „skryté“ internetové dani. Jak dopadne souboj těžkých vah? Apple má navíc více než dost problémů se současnou situací v Číně, kvůli které možná v prosinci budou na trhu chybět iPhony. Pokud tak nemáte stále pořízené nějaké to jablíčko pod stromeček, tak je již možná pozdě.

Bohatě se v dnešním díle budeme věnovat dění kolem zkrachovalé kryptoburzy FTX a jejího zakladatele Sama Bankaman Frieda (SBF), které se momentálně jeví jako studnice opravdu velice výživných memeček. Sama média jsou na zakladatele FTX možná až příliš měkká, svět memes na ním však naštěstí nenechá nit suchou, takže se máte na co těšit! SBF tento týden překvapivě vystoupil na konferenci New York Times a o kontroverzní okamžiky tak nebyla nouze. U kryptoměn ještě zůstaneme, tento týden do pomyslného kryptonebe vstoupila další burza. Jaká byla reakce bitcoinu? To vše a mnohem více se dozvíte v dnešním Investičním Mementu!

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.