Už 2. listopadu se na Pražském hradě uskuteční druhý ročník investiční konference Global Investment Summit (GIS), který přinese inspirativní přednášky, investiční tipy a panelové diskuze s českými i zahraničními investory. Investiční konference se jako vždy uskuteční v krásných prostorách Martinického paláce na Pražském hradě.

Organizátoři očekávají více než 500 účastníků a více než 50 tisíc online diváků. Mezi přednášejícími se objeví i legendy jako třeba Mark Mobius, který na akci představí svoji poslední knihu. Kromě Marka vystoupí i mezinárodní hvězda Cathie Wood, která je šéfkou investiční firmy Ark Invest. Jaký je její pohled na současnou ekonomickou situaci? Jaké jsou výhledy technologií v budoucnu? Na to a ještě více odpoví během exkluzivního vystoupení. Mezi další potvrzené řečníky patří například Miroslav Singer, Dana Bérová, Dominik Stroukal, Kateřina Zychová, Libor Váka nebo Michal Skořepa.

V celodenním programu, který je rozdělen do několika tematických bloků, vystoupí řečníci, kteří budou diskutovat o současné ekonomice a jejím vlivu na investování. Diskutovat se bude také o nejlepších obchodních strategiích a účastníci i online diváci si budou moci vyslechnout tipy na investování do nemovitostí nebo farem a zemědělské půdy. Hosté mohou očekávat zasvěcené panelové diskuse a samozřejmě i příležitosti k navazování kontaktů. Součástí je také soutěž Startup Validation Contest, v níž mohou potenciální společnosti prokázat, jak dobře zvládly jeden z nejdůležitějších aspektů začátku podnikání – validaci své společnosti.

„Podařilo se nám zajistit pestrou paletu vystupujících odborníků. Na investiční konferenci se českému publiku představí legendární Mark Mobius, který se podělí o své dlouholeté zkušenosti stejně jako známá jména české investiční a finanční scény. Svět investic je bohatý a věřím, že v programu si každý najde své, ať s investicemi teprve začíná nebo patří mezi zkušenější investory,“ říká Jan Novotný, hlavní organizátor summitu.

Investiční konference přinese inspirativní přednášky a networking

Kromě prezentací zkušených investorů a CEO’s se diváci budou moci během akce aktivně zapojit do rozhovorů nebo navazování kontaktů v přilehlých salonech prémiového Martinického paláce. Prostřednictvím online networkingové aplikace Happenee budou moci účastníci navazovat kontakty před zahájením summitu i po celou dobu jeho konání.

Celý den přinese celkem 7 tematických bloků a několik samostatných přednášek. První část bude věnována především současné makroekonomické situaci, budoucím vývojem, riziky a odhady blízké budoucnosti. Část tohoto bloku zaujme také měnová a fiskální politika v oživení hospodářství a tlumení inflace.

Druhý tematický blok se bude věnovat financím a zodpovězení otázky dosažení finanční nezávislosti. Důležitou otázkou bude také vývoj penzijního systému, který získává stále větší pozornost. Velmi lákavou částí bude rovněž i dlouhodobé budování investičního portfolia, konkrétní tipy a rady od specialistů z daného oboru. Ti odhalí i své nejlepší strategie a názory ohledně investic v oblasti ESG.

Další část konference bude věnována příležitostem v obchodování, technické a fundamentální analýze, a také risk managementu při tradingu. Především se budou odborníci věnovat obchodováním ropy, cenných kovů, Forexu a také akciím. V dalším bloku prozradí realitní investor Libor Váka, jak najít a nakupovat nemovitosti pod cenou, další část programu pak zahrnuje výhody a nástrahy investování do nemovitostí v zahraničí nebo oblast investic do zemědělské půdy a ekologických farem.

„Ambicí akce je zprostředkovat náhled na komplexní svět investic, pomoci jin získat inspiraci i znalosti k tomu být dlouhodobě úspěšnými investory, ať už je zajímají akcie, fondy nebo nemovitosti. Věřím, že zážitek z akce umocní návštěvníkům i jedinečnost prostor v těsné blízkosti Pražského hradu,“ dodává Jan Novotný.

Záznam z prvního ročníku konference můžete sledovat na tomto odkazu.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Global Investment Summit

Kupte si vstupenku na Global Investment Summit!

Koupit vstupenku