Nově spuštěná platfroma CoEx umožní získat přístup k zajímavým kontaktům ze zahraničí a snadněji tak škálovat startup do světa. V tuto chvíli nabízí zhruba 60 kontaktů, které mohou a chtějí osobně pomoci českým startupům rychleji růst a proniknout na nové trhy.

Do databáze, která dostala název CoEx vycházející ze zkratky pro Connect & Expand, se může dostat jakýkoli zakladatel startupu, který se stane členem Czech Founders komunity a připojí se do komunitního Slacku #forum. Za vznikem stojí nezisková organizace Czech Founders Org, a právě její zástupci pak vybranému kontaktu zprostředkují patřičné představení.

Startup má mít globální ambice

Cílem zakladatelů je, aby tento nástroj využila každá rychle rostoucí firma, jejíž cílem je proniknout na nové trhy. Služba je podle autorů zdarma a seznam jmen není zdaleka konečný. „Věříme, že se bude časem rozrůstat. Budeme rádi, když se další stakeholdeři z ekosystému budou podílet na jeho budování,“ dodává zakladatel projektu Vít Horký s tím, že další kontakty do seznamu lze doplňovat na mail [email protected].

Iniciátorem projektu je nezisková organizace Czech Founders, která se jmenuje stejně jako VC investiční firma, na níž je ale podle zakladatelů nezávislá. Sdílí s ní však jednoho ze zakladatelů, podnikatele Víta Horkého. Ten neziskovku založil společně s Davidem Šiškou v roce 2019. Czech Founders uvádí, že členem se může stát „zakladatel startupu s globálními ambicemi, který nabízí kvalitní produkt či službu a je relevantním přínosem pro komunitu.“

České ale i zahraniční startupy po letech, kdy bylo financování snadno dostupné, musí fungovat v zcela jiném prostředí. Po loňském rokordním roku tak musely české startupy začít brzdit. Přehled si lze udělat i díky databázi, která se snaží na jednom místě shromáždit veřejně přístupné informace o financování, neúspěších a exitech českých technologických startupů.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, investování, dat, osobních financí a udržitelnosti. Pomocí dat rád upozorňuje na zajímavosti ze světa financí, technologií přehledné a srozumitelné formě.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!