LinkedIn je velmi zajímavým místem, kde se lidé propojují, sdílí své myšlenky, know how a zkušenosti. Občas se zde objeví i možnost podpořit dobrou věc nebo využít placenou službu, která výtěžek daruje na charitu. Nedávno se o to postaral CEO Fondee, Jan Hlavsa a CEO Liftaga, Ondřej Krátký. Celá akce přitom vznikla poměrně nevinně, avšak výsledek opravdu stojí za přečtení.

Ve svém příspěvku na LinkedInu Ondřej zmiňuje investiční platformu Fondee a dělí se s ostatními se svojí zkušeností.

Doporučuju občas poslat nějakou tisícovku do Fondee, které automaticky namixuje dle zvoleného profilu vaše portfolio mezi podílové fondy a akcie. Používám je vlastně jako spořící účet, kde peníze můžu kdykoliv stáhnout a neleží mi bez úroku. S tím rozdílem, že to vynáší o trochu dost více díky smělejšímu profilu (a pro mě přiměřené míře rizika).“ Více se můžete dočíst v naší recenzi.

Jako malý bonus dodal, že každý, kdo si investiční platformu vyzkouší skrze jeho odkaz, daruje Ondřej získanou odměnu z doporučení uživatele na charitu. Registrující získali 3 měsíce investování bez poplatků a dobrý pocit, jelikož Ondřej svůj reward v podobě 1 tisíce korun daroval spolku Můžeš podnikat, což ale není všechno.

Fondee - investorský profil_odvážný investor
investorský profil_odvážný investor


Pod příspěvkem se strhla lavina komentářů a vyjádřil se i zakladatel a CEO Fondee Jan Hlavsa.

Nápad je super, a proto jsme se domluvili, že zároveň ke každé bonusové tisícovce přes ten daný promokód přidáme 1000 Kč i za nás. Takže celkem 2000 Kč za každého nového klienta na charitu.

Jan Hlavsa se s týmem rozhodl darovat za každého nově registrovaného klienta 1 000 Kč Nadačnímu fondu Podpořit. Tato akce trvala do konce března.

Od doby zveřejnění příspěvku uběhl jeden měsíc a díky tomu se zaregistrovalo celkem 230 nových klientů z nichž 96 zcela dokončilo svoji registraci. Jeden LinkedInový příspěvek tedy poslal na dobrou věc celkem 192 000 Kč.

I vy můžete díky Fondee přispět!

Jestliže i vy chcete tímto způsobem přispět na dobrou věc. Stačí si platformu vyzkoušet přes tento odkaz. Jakmile investujete alespoň 1 000 Kč, dar zamíří do Nadačního fondu Podpořit, kde bude pomáhat těm, kteří to potřebují. Pokud budete svoji zkušenost sdílet dál na sociálních sítích s heslem #FONDEE4PODPORIT, daruje Fondee dalších 10 Kč, a to za každé sdílení s tímto hashtagem.

fondee úvod
Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Chci vás pozvat! ☕