Zdroj: Pixabay.com

Nelahozeveská společnost ETW, která jako první v Česku přišla s technologií na recyklaci zemědělských a komunálních plastů na regranulát, získává investici 30 milionů korun od investiční společnosti SFG holding Michala Dědka. S rozvojem firmy a navyšováním výroby nyní přišla potřeba nákupu nových technologií. ETW díky nim bude moci produkovat materiál pro výrobce strečové a smršťovací fólie s podílem recyklátu alespoň 50 procent.

Podíl SFG holdingu ve výši 54 procent, který touto investicí získal, odpovídá celkové investici 42 milionů korun. Zbývajících 46 procent drží zakladatelé společnosti ETW – bratři Tomáš a Petr Loudové, kteří mají shodně po 15 procentech, a vůbec první investor ETW, americká společnost Trumont, jejíž podíl činí 16 procent.

Petr Louda, jeden ze zakladatelů popisuje, proč se s bratrem rozhodli podnikat zrovna v tomto odvětví. „Využití vysoce znečištěných plastů, které po dekády putovaly a stále putují na skládky či do spaloven, bylo od našeho startu v roce 2017 téma, které nás obrovsky lákalo. Toužili jsme najít řešení. Nyní víme, jakým způsobem tyto materiály mechanicky a zároveň technologicky přeměnit na vysoce kvalitní suroviny vhodné pro desítky aplikací napříč odvětvími. Původně igelitový obal se tak po recyklaci může nově stát nádrží na vodu, lavičkou či znovu obalem.“

„Dokázali jsme najít cestu, jak využít jednorázové plasty a přeměnit je zpět na obalové materiály. To je základním kamenem cirkularity plastů a jejich udržitelnosti. Svět potřebuje řešení, která tento koloběh přinesou ve velkém měřítku, a proto je pro nás další navyšování kapacit nezbytné. Zjednodušeně řečeno, vytvořili jsme robota na recyklaci, kterého chceme rozšířit po celém světě,“ doplňuje Tomáš Louda.

investice - michal dědek - etw

Zdroj: SFG; Michal Dědek, CEO SFG Holding

Michal Dědek, CEO SFG holdingu prozradil, proč se rozhodl do firmy z malé obce ve středních Čechách investovat. „Na světě je pouze hrstka firem, kterým se něco obdobného podařilo, a proto jsme se do ETW rozhodli investovat dalších 30 milionů korun. Za to jsme získali majoritní podíl v celkové výši 54 procent. K navýšení investice nás motivoval fakt, že ETW se nebývale daří a že tímto know-how disponuje pouze minimum dalších firem ve světě. Do konce února by měly být podepsány významné kontrakty s předními světovými výrobci potravin a rozjede se dodávka fólií k balení jejich zboží.“

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!