Hezký den, Eliško, chtěl bych vám poděkovat za váš čas, který jste nám věnovala. V našem rozhovoru se společně podíváme na akci Engaged Investment a vaše působení v Depo Ventures.

Můžete nám v jedné, dvou větách shrnout, co je to akce Engaged investments a co nebo kdo je to Depo Ventures?

Engaged Investment je konference, která má zvýšit povědomí o investování do startupů a tím přivést více kapitálu do inovací. 

Investiční skupina DEPO Ventures investuje do raných startupů ze střední a východní Evropy a řídí mezinárodní síť andělských investorů DEPO Angels.

Na koho se můžeme na akci Engaged Investment těšit?

Bude na akci možný networking? Pro koho je vůbec akce určena?

Na networking se opravdu těšíme. Kvůli pandemii jsme zvládli překlopit naše eventy do online prostředí, ale osobní kontakt a budování vztahů nejde nahradit. Networking je jednou z nejdůležitějších součástí podobných akcí a právě z tohoto důvodu se bude konat fyzicky. Věříme, že to vyjde a covid nás na poslední chvíli neomezí.

engaged investment

Foto: Akce Engaged Investment 2019

Proč vůbec venture fond jako je Depo Ventures pořádá takové akce?

Nejsme jen fond. Velice úzce spolupracujeme s andělskými investory. Ať už se jedná o společné investice, vzájemné doporučování startupů či podpory celého evropského startupového ekosystému, jsme v tom velice aktivní. Také proto je Petr Šíma – zakladatel DEPO Ventures – členem představenstva v European Business Angels Network (EBAN). 

V České republice je málo andělských investorů. Podle našeho průzkumu z let 2019 a 2020 většina respondentů, kteří doposud neinvestovali do startupu, tvrdí, že neví, jak na to. Konference Engaged Investment má odpovědět na otázky nejen těm, kteří o investování teprve uvažují, ale také těm zkušeným, pro které jsou připravena hodnotná praktická témata od expertů z odvětví.

Jaká je vaše role v DEPO Ventures?

Mám na starost marketing a PR celé skupiny DEPO Ventures, včetně všech akcí, které pořádáme a které také většinou moderuji. Snažím se budovat důvěryhodný brand a pozitivní image.

Jak se vám pracuje v takto převážně mužském prostředí?

Nezáleží mi na tom, zda pracuji s mužem nebo se ženou. Důležití jsou pro mě lidé jako takoví. Jejich osobnost, jejich schopnosti a jejich pracovitost. V tomto smyslu máme v týmu slušnou diverzitu, a to nám svědčí.

Je nějaká rada, kterou byste chtěla vzkázat našim čtenářům, kteří chtějí uspět ve venture kapitálové společnosti?

Tento startupový ekosystém je velice dynamický. Tempo je rychlé, musíte držet krok, neustále se vyvíjet, učit, posouvat, zlepšovat. Nebát se, prohra je vnímaná pozitivně. Umět se prodat, podívejte se, jak se to dělá. Třeba na našich pitch eventech máte možnost  vidět obchodní prezentace startupistů i otázky a zpětné vazby investorů. A v neposlední řadě si zachovat pokoru.

Jáké investice má Depo Ventures ve svém portfoliu?

Investujeme do raných fází pre-seed a seed, do regionu střední a východní Evropy a do oblasti fintech, deeptech, marketplace a impactech. Mezi naše nejstarší investice patří turistická aplikace SmartGuide, brněnský blockchainový startup Tatum, fintechové Spendee nebo hologramy z Británie Beem. Letos jsme investovali už do pěti společností – BikeFair, Pulse, Encubate, Neuronix AI a Augmented Robotics

Chystáte nějaké další akce?

Naše nejbližší je DEPO Startup Pitch – Fintech & Blockchain edition, která se koná 30. září online. Představí se na ni deset startupů z těchto oborů. Na účastníky také čeká nabitá panelová diskuze se zástupci společností jako je Mastecard, Seed Starter České Spořitelny, Raiffeisen Bank či TATUM a zároveň tito partneři budou účastníci poroty. Bude to zajímavé, těším se.

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Engaged Investment

Engaged Investment je konference, která má zvýšit povědomí o investování do startupů a tím přivést více kapitálu do inovací.

Chci se účastnit akce ✌️