Společnost Atos oznámila ke konci měsíce, že uzavřela dohodu o převzetí české společnosti DataSentics, která se specializuje na datovou vědu a vyvíjí podniková řešení umělé inteligence a strojového učení (AI/ML). Nadnárodní společnost Atos touto akvizicí rozšíří své portfolio v oblasti AI/ML a počítačového vidění o nové produkty. Uvítá do svých řad také vysoce profesionální tým zhruba 100 datových vědců a techniků AI/ML.

Pražská společnost DataSentics byla založena v roce 2016. Hlavním oborem společnosti je strojové učení a informační inženýrství uplatněné v praxi. Svá řešení prodává primárně ve střední a západní Evropě větším podnikům, přičemž se výrazně zaměřuje na odvětví finančních služeb a médií. Mezi reference patří například: Moneta Money Bank, Allianz nebo Red Bull.

Spojením schopností společností Atos a DataSentics vznikne jeden z předních globálních poskytovatelů AI/ML řešení. Firem využívajících AI přibývá, například Brněnský FinTech Zapomenuté Miliardy.

„Je to úžasná příležitost rozšířit naše stávající schopnosti v oblasti AI/ML. DataSentics posílí naše celosvětové aktivity v oblasti AI/ML, kde již dnes využíváme odborné kapacity z našich nedávných akvizic: zData, Miner & Kasch a Ipsotek,“ říká Pierre Barnabé, výkonný viceprezident a ředitel divize velkých dat a bezpečnosti společnosti Atos. 

 „Jsme nadšení, že globální dosah skupiny Atos a její výrazná odvětvová specializace přispěje k většímu rozšíření našich AI produktů a řešení k reálnému užitku zákazníků po celém světě,“ říká Petr Bednařík, generální ředitel a zakladatel společnosti DataSentics.

Uzavření transakce se očekává ve 4. čtvrtletí 2021.

O Atos Česká republika

Atos působí na českém trhu od 1. září 2011 v návaznosti na provedenou akvizici společnosti Siemens IT Solutions and Services, s.r.o. Má více než 300 zaměstnanců ve čtyřech pobočkách napříč republikou a v roce 2020 vygeneroval tržby v objemu 63 milionů EUR.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!