Miroslav Lukeš bude předseda představenstva a Ondřej Machač výkonný manažer České fintechové asociace. Chtějí se zaměřit na rozvoj fintechu v Česku, aby se finanční technologie staly jedním z pilířů transformace české ekonomiky, rozvoje talentu a budoucí prosperity.

Česká fintechová asociace sdružuje firmy, které spojují finance a technologie a přinášejí inovativní řešení finančních služeb. Podpora inovací ve finančním sektoru a spoluvytváření regulačního prostředí patří mezi hlavní cíle asociace, neboť díky tomu se prosazuje ekonomika bez překážek, papírování a hotovosti.

„V České fintechové asociaci se chci s kolegy zaměřit na rozvoj finančních inovací, v nichž Česko patří ke světové špičce. Finanční inovace se tak mohou stát zdrojem rozvoje celé naší ekonomiky, podnikání a talentu, což pomůže zařadit Česko mezi nejvyspělejší země,“ nastiňuje svou vizi nový předseda Miroslav Lukeš a dodává: „Chceme spoluvytvářet vhodné prostředí pro fintechy, prostřednictvím inkubačních programů, mentoringu, společných setkání i spoluvytvářením vhodných regulačních opatření, které nebudou fintechy odstrašovat, ale naopak přilákají ty nejlepší inovátory. K tomu samozřejmě budeme potřebovat podporu celého ekosystému, kde Česká fintechová asociace chce být primárním kontaktem pro inovátory a podnikatele ve finančních technologiích, ale i regulátory, mentory, investory a další zájemce a nadšence o fintech.“

Podobně vidí rozvoj i Ondřej Machač, který se mj. zaměří na sdílení informací, pořádání akcí a koordinací pracovních skupin: „V blízké době přineseme ucelený zdroj informací o aktuálním dění ve fintechu, aby byl jednoduše dostupný inovátorům, odborné a širší veřejnosti. A těšíme se také na společné vzdělávací a networkingové akce, které přispívají výměně zkušeností a vzájemné inspiraci.“

Dosavadní předsedkyně představenstva Maria Staszkiewicz se přesouvá do Bruselu a bude se věnovat své roli Prezidentky European Digital Finance Associaciation.

Česka Fintechová asociace:

Miroslav Lukeš se ve financích a technologiích pohybuje přes dvacet let. Byl generální ředitel české, rakouské a slovenské pobočky Mastercard, během niž se svým týmem zavedl v České republice mnoho inovací, kde Česko stále vede světové žebříčky. Příkladem je bezkontaktní a mobilní placení nebo řešení pro chytrá města. Jako Senior Vice President vedl v newyorské centrále globální vývoj debetních produktů a média jej označovala jako jednoho z nejvýše postavených Čechů ve světovém fintechu. Pomáhal také strategii, komunikaci a obchodu Bankovní identity a sedm let pracoval v McKinsey, kde vedl projekty v oblasti finančních technologií, hi-tech, retailu a telekomunikací. Vystudoval finance a IT management na VŠE v Praze, ekonomii na Joint European Studies Program a v MBA na INSEADu promoval jako nejlepší absolvent ročníku.

Ondřej Machač je fintech nadšenec, zakládající redaktor FinTech magazínu Fintree, spoluzakladatelem dobročinného projektu Podpořit.cz a aktivním konzultantem asociace CTIT a Platební instituce Roger v oblasti fintech. Dlouhodobě se věnuje inovacím a věří, že dokáží měnit život člověka k lepšímu. Vystudoval ekonomii a management na Newton University.

Fintech
Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!