Zdroj: Bondster

Bondster.cz je česká investiční platforma, která vznikla v roce 2017. Investorům z řad široké veřejnosti zprostředkovává možnost online investovat do úvěrů firem či jednotlivců.

V průměru přes platformu lidé proinvestují zhruba 100 milionů měsíčně, v lednu a únoru letošního roku to bylo dokonce více jak 135 milionů. Celkový objem proinvestovaných peněz prostřednictvím této platformy od jejího vzniku do této chvíle letos přesáhl 2,7 miliardy korun. Jen v loňském roce pak došlo k více jak 30% nárůstu počtu investorů na platformě, čímž celkový počet investorů překonal hranici 15 000.

pocet-investoru

Počet investorů, Zdroj: bondster.com

CEO firmy Pavel Klema k tomu říká: „Pevně věřím, že se řady našich investorů budou úspěšně rozšiřovat i letos, kdy konzervativnější investiční produkty již nestačí k poražení inflace. Investoři tak hledají investice, které s přijatelným rizikem inflaci porazí. Jsem přesvědčený, že takové na Bondsteru najdou.“

Bondster jako jedna z hlavních P2P platforem v Evropě

FinTech od svého vzniku v roce 2017 kontinuálně roste. Již za první rok nasbírala online platforma 4000 investorů, kteří na ní celkem proinvestovali 121 milionů korun. V roce 2020 ji využívalo již 9400 investorů, s proinvestovanými 1,1 miliardy. Nyní má platforma již přes 15000 investorů s proinvestovanými více jak 2,7 miliardami korun.

Úvěry na platformu umisťuje celkem 28 prověřených poskytovatelů z celého světa. Základna poskytovatelů je stabilní a žádný z nich v loňském roce neubyl, naopak jejich počet vzrostl z 20 na aktuálních 28. Úvěry přitom bývají zajištěny například nemovitostí či movitým majetkem v současné době jsou v nabídce i moderní úvěry zajištěné kryptoměnou (bitcoiny).

Souběžně s růstem počtu investorů a proinvestovaných peněz se na P2P platformě zvyšuje i počet zahraničních investorů. Původně na platformě investovali téměř výhradně Češi, dnes již tvoří třetinu investoři ze 125 zemí světa. Láká je vysoký výnos i možnost investovat v eurech. Podle informací Bondsteru dosahují průměrné roční výnosy investorů 7.82 % z investic v Kč a 14.09 % v EUR.

Zdroj: Tisková zpráva

Pokud chcete vědět o této platformě více, přečtěte si naši podrobnou 👉 recenzi.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, investování, dat, osobních financí a udržitelnosti. Pomocí dat rád upozorňuje na zajímavosti ze světa financí, technologií přehledné a srozumitelné formě.

Bondster - Recenze

Přečtěte si podrobnou recenzi P2P platformy Bondster!

Hodnocení
Přečíst recenzi 👈🏻