Už 27. října se potkáme v moderních prostorách coworkingu Clubco na akci Vacuum Beer Brno – Let’s Talk Crypto. Pokud Vás zajímá FinTech nebo jakákoliv oblast kryptoměn, pak by vám tato akce rozhodně neměla uniknout.

Můžete se těšit na klasický formát, na který jste z Vacuuum Beer zvyklí. Pro účastníky bude přichystána pizza, víno a pivo zdarma. Při tom vám odborníci David Stancel, Petr Mensik a Martin Tomko povykládají o kryptu. Přednášky budou v angličtině, a pokud Vás témata zaujmou, bude prostor se na cokoli zeptat ať už hned po prezentacích nebo v rámci následného networkingu.

Program

  • 18:00-18:10 Úvodní slovo.
  • 18:10-18.40 David Stancel (Chief Investment Officer, Fumbi) / Topic: Bitcoin Protocol 101
  • 18:45-19:15 Martin Tomko (Software Engineer, Vacuumlabs) / Topic: Jumping Into Coding DApps: A Beginner’s Perspective
  • 19:20-19:50 Petr Mensik (CEO/Founder, Polkadotters) / Topic: Trends in Web3 programming: What might smart contract coding look like in the future?
  • 19:55-21:00 Pivo, pizza a networking.

Vstup na akci, stejně jako pivo a pizza jsou ZDARMA, je pouze nutná registrace na tomto odkazu.

Co se na Vacuum Beer Brno dozvíte?

Na Vacuum Beer proběhnou celkem tři přednášky, které budou trvat asi 30 minut každá. Pak proběhne networking, kde budete mít možnost setkat se s prezentujícími i dalšími účastníky akce. Na Vacuum Beer se budeme věnovat těmto tématům.

Zahajující téma: Bitcoin Protocol 101

Chcete se dozvědět něco o základech Bitcoinu? V této přednášce se seznámíte se základy protokolu Bitcoin, včetně jeho programovacího jazyka a těžebního mechanismu. Dotkneme se také historie vzniku Bitcoinu a jeho ideových předchůdců.

Druhé téma: Jumping Into Coding DApps: A Beginner’s Perspective

Chcete se pustit do psaní chytrých kontraktů nebo kódu, který s nimi spolupracuje, ale nevíte, kde začít? Náš vývojář Martin Tomko si nedávno prošel právě tímto procesem. V této přednášce se zamyslí nad svými zkušenostmi s učením a ukáže vám, jak se můžete naučit programovat nejzákladnější interakce s chytrými kontrakty EVM pomocí různých nástrojů založených na Node.js a Rustu, a to i bez počátečních zkušeností s technologií blockchain.

Vacuum Beer uzavře téma: Jumping Into Coding DApps: A Beginner’s Perspective

Petr Menšík, zakladatel společnosti Polkadotters, v této přednášce rozebere klíčové údaje o vývoji Web3 a nahlédne do technologií, které jsou jeho základem. Projdeme si různé platformy chytrých kontraktů, které v současné době existují – Ethereum, Solana nebo i metaprotokoly jako Polkadot nebo Cosmos. EVM a Solidity jsou v současné době králem programování chytrých kontraktů, nicméně jejich konkurence je na vzestupu. Pojďme se podívat, proč byste měli těmto alternativám věnovat pozornost.

Pořadatelem je Vacuumlabs

Vacuumlabs poskytuje vysoce kvalitní design, vývoj produktů, inženýrství a služby datové vědy pro fintechový sektor se specializací na bankovnictví a kryptoměny. Díky spolupráci se start-upy, scale-upy a předními společnostmi po celém světě činí tento sektor smysluplným a kreativním. Produkty, které spoluvytváří, zvyšují dosah finančních služeb pro jednotlivce a firmy všech velikostí.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Vacuum Beer Brno: Let's Talk Crypto

Přijďte si neformálně popovídat o kryptu, seznámit se s kolegy z oboru a načerpat inspiraci od skvělých speakerů.

👉🏻 Registrace