Zdroj obrázku: Cbc.ca

V srpnu Češi nakoupili kryptoměny v hodnotě zhruba 200 milionů korun. Oproti minulému měsíci se jedná o podobnou sumu, avšak oproti minulému roku se jedná o dvojnásobek. Minulý rok se dalo touto dobou pořídit skoro dvakrát tolik bitcoinů než letos. Od začátku roku Češi nakoupili kryptoměny za více než 3,8 miliardy korun. Oproti loňskému roku se tak jedná o 95% nárůst, uvedl ředitel a zakladatel společnosti Bit.plus Martin Stránský.

V srpnu byl kromě bitconu, nad kterým převládá drtivá většina obchodů, zájem i o další kryptoměny jako je ethereum a dogecoin. Ty zaznamenaly meziroční nárůst v desítkách procent.

Hodnota bitcoinu se v průběhu srpna zvýšila o zhruba 20 000 dolarů a atakovala tak hranici 50 000 amerických dolarů. V tuto chvíli se bitcoin prodává za zhruba 46 000 dolarů. Oproti loňskému roku se jedná o nárůst v podobě 340 %. Ke svému historickému maximu má však bitcoin ještě daleko, zbývá mu zhruba 18 000 amerických dolarů. Historické maximum hodnoty bitcoinu je nyní cca 64 000 amerických dolarů. Letošní minimum bylo na začátku roku okolo 29 000 dolarů. Spodní hranice se však bitcoin dotknul i v druhé polovině července.

„V srpnu táhlo kurz bitcoinu vzhůru několik pozitivních zpráv, a naopak chyběly ty negativní. Vedle podpory šéfa Tesly, Elona Muska, měly na růst vliv i informace o vstřícnějším přístupu Německa ke kryptoměnám, chystaném přijetí bitcoinu jako platidla v Salvadoru nebo jeho akceptaci na Kubě,“ uvedl Martin Stránský.

Dle Bit.plus by měl kurz bitcoinu i další hlavní kryptoměny ke konci roku posilovat, a však menším tempem, než tomu bylo na začátku roku. To se může odrazit především v nižším objemu obchodů. Celkově mohou trhem kryptoměn hýbat i restrikce v důsledku pandemie koronaviru, poptávku může ovlivnit obava z rostoucí inflace.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!