Tuzemský FinTech Advanto, který pomáhá zaměstnancům získat kontrolu nad svými financemi a pomáhá jim pomocí unikátního benefitu “výplata kdykoli”, spojila své síly s jedním z hlavních poskytovatelů benefitů pro tuzemské firmy, společností Up Česká republika. Díky této strategické spolupráci může na tento benefit dosáhnout 350 tisíc zaměstnanců, ale také brigádníků přímo v platformě Můj Up.

Benefit sem, benefit tam. V dnešní době si mnoho personalistů klade otázku, jak budou vypadat benefity v době po-covidové. Konec vládních opatření přinese možný nedostatek zaměstnanců a přetahovaná o pracovní sílu propukne opět naplno. Ruku v ruce s tím jde svět zaměstnaneckých benefitů a potřeb, který se dramaticky mění. To, co lidé dříve považovali za výhodu, je dnes často samozřejmostí.

Zaměstnance čím dál více zajímá volnost, časová flexibilita, work-life balance, fyzické a duševní zdraví a finanční jistota. Velkou roli hraje digitalizace. Lidé své benefity chtějí mít dostupné jednoduše a online na pár kliknutí. Zrak zaměstnanců se více upírá k penězům, ale nejde jen o absolutní částku na výplatní pásce, kterou vydělají, ale i na lepší možnosti přístupu k vydělané mzdě a benefitům.

Že je téma peněz stále pro zaměstnance stále zásadní, potvrzují i výzkumy a statistiky Advanta:

  • 56 % lidí utratí do týdne od výplaty více než polovinu svého příjmu.
  • 60 % zaměstnanců nezvládne zaplatit jednorázový náklad ve výši 10 800 Kč.
  • 70 % českých zaměstnanců očekává v případě finančních potíží pomoc od svého zaměstnavatele.
  • 67 % lidí považuje možnost vybrat si mzdu vícekrát do měsíce za lepší řešení, než je půjčka.
  • 57 % lidí by chtělo mít možnost žádost o výplatu kdykoli či zálohu na mzdu vyřídit v aplikaci na mobilu či počítači.

Jak vypadá benefit v podobě Advanto

  • Umožňuje zaměstnancům okamžitý přístup k vlastní vydělané mzdě kdykoliv v měsíci. Vše pomocí chytré aplikace v mobilním telefonu či počítači.
  • Lidé v případě nenadálého výdaje získají bezpečné řešení, nemusí využívat půjčky, a mohou lépe řídit své vlastní cashflow v průběhu měsíce.
  • Díky automatizovanému spoření, které Advanto plánuje brzy spustit, si zaměstnanci budou moci postupně vytvářet potřebnou rezervu.

Partnerství s jedničkou v oblasti zaměstnaneckých benefitů, společností UP Česká republika, může proměnit a digitalizovat celý ekosystém péče o zaměstnance a pomoci tisícům lidí k přístupu ke svým finančním prostředkům.

advanto

Zdroj: Advanto.cz

O Advantu

Advanto je český FinTech, který pomáhá lidem převzít kontrolu nad svými osobními financemi. Advanto patří do portfolia VC fondu Nation1. Hlavní službou Advanta je tzv. Mzdový bankomat, který jako první v České republice umožňuje zaměstnancům přístup k odpracované mzdě kdykoliv v měsíci. Zaměstnanci se tak mohou vyhnout finančnímu stresu spojenému s čekáním na příští výplatu. Advanto spolupracuje s významnými zaměstnavateli, kteří benefitují z vyšší finanční stability svých zaměstnanců a jejich nižší fluktuace.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Chci vás pozvat! ☕