Zdroj obrázku: Cointribune.com

Společnost VISA ve středu uvedla, že její poradenská praxe v oblasti kryptografie, která je součástí její poradenské a analytické divize, bude nabízet poradenství finančním institucím, maloobchodníkům a dalším firmám od zavádění kryptografických funkcí až po zkoumání neprodejných tokenů. Jako jednoho z klientů zmínila americkou banku UMB.

Tento krok představuje poslední pokus společnosti Visa o hlubší proniknutí do krypto odvětví. Podle Nikoly Plecase, vedoucího evropského kryptografického oddělení společnosti Visa, společnost od 1. října 2020 do 30. září 2021 zpracovala prostřednictvím svých karetních schémat spojených s kryptoměnami transakce v digitálních měnách v hodnotě 3,5 miliardy dolarů.

„Některé z těchto předních burz mají miliony nebo v některých případech desítky milionů uživatelů,“ řekl Plecas pro CNBC a dodal, že společnost umožňuje uživatelům utrácet své krypto u více než 80 milionů obchodníků.

Společnost také vyvíjí produkty zaměřené na stablecoiny – virtuální tokeny vázané na hodnotu státních měn, typicky dolaru – a digitální měny emitované centrálními bankami.

Visa doufá, že její poradenství v oblasti kryptoměn může pomoci dalšímu rozšíření povědomí o bitcoinu a dalších digitálních měn. Stejně jako konkurenční společnost Mastercard vidí i tento gigant v oblasti kreditních karet kryptoměny jako klíčovou příležitost k růstu.

Hlavní platební sítě čelí v posledních letech zvýšené konkurenci ze strany přílivu nových finančních start-upů. Vznikající trendy, jako je open-banking, jehož cílem je zpřístupnit bankovní informace a platební možnosti spotřebitelů konkurenčním fintechům, hrozí narušení jejich obchodního modelu.

I Visa je však pod tlakem velkých technologických společností. Společnost Amazon minulý měsíc uvedla, že přestane přijímat kreditní karty Visa ve Velké Británii kvůli vysokým poplatkům. Podobný krok vůči společnosti Visa podnikl tento titán v oblasti elektronického obchodu také v Austrálii a Singapuru.

„Kryptoměny pro nás představují obrovskou novou vertikálu a příležitost k růstu. A my se budeme i nadále soustředit na další rozvoj tohoto podnikání,“ řekl Plecas.

Studie, kterou Visa zveřejnila ve středu, uvádí, že 94 % lidí má nyní o kryptoměnách určité povědomí, zatímco téměř třetina je použila jako investici nebo prostředek směny. V rámci průzkumu, který byl proveden ve spolupráci s firmou LRW poskytující marketingové služby, bylo dotazováno více než 6 000 lidí po celém světě.

Zdroj: CNBC.com

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Wirex - Získejte bonus 15 €

Už jste vyzkoušeli Wirex? Díky jejich kartě můžete platit pomocí kryptoměn a dokonce získat kryptoback. Přečtěte si naši recenzi.

Hodnocení
👉🏻 Přečíst recenzi