Ačkoliv se Bitcoin i oblast kryptoměn obecně stávají čím dál tím více populárními tématy, tak těžbě bohužel stále většina lidí nerozumí. Na to, že to není jen proces, který zbytečně spaluje elektřinu a další zajímavá témata ohledně těžby Bitcoinu jsme se v této epizodě podcastu zaměřili s CMO Braiins, Kristianem Csepcsarem.

Kromě těžby jsme také rozebrali, jak firmware a další produkty Braiins dokáží pomáhát těžařům zvýšit jejich efektivitu. Bavili jsme se také o tom, jaký vliv budou na Bitcoin mít aktuální události, jako jsou válka na Ukrajině nebo návrh v europarlamentu na zákaz PoW kryptoměn. Kristian také naznačil, jeho vizi vývoje Bitcoinu do budoucna, ale to již nebudeme prozrazovat a více se dozvíte právě v podcastu.

Podcast: Braiins 🎙

Kristian Csepcsar

Kristian je CMO ve společnosti Braiins – české firmě patřící ke globální špičce bitcoin miningu, která vyvíjí software pro těžaře – od ASIC firmwaru, přes farm management aplikace až po světově první těžební pool.

Vystudoval VŠE, obor aplikovaná informatika a následně působil v KPMG v oddělení IT Advisory. Středně toxický bitcoin maximalista.

ctit a fintree portu podcast Braiins
Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.