Na konci čtvrteční noci se po měsících čekání a dohadování uskutečnil důležitý obchod – Elon Musk konečně koupil jednu z největších sociálních platforem dnešní doby. Twitter přešel pod křídla Elona Muska za 54,20 dolarů za akcií a celkově za platformu zaplatil 44 miliard dolarů. Velkou změnou samozřejmě je, že společnost se dostává do stínu soukromého sektoru, takže zmizí vševidoucí oko veřejnosti. 

Musk – Twitter a dogecoin

Musk slíbil, že z Twitteru udělá svobodnější platformu bez cenzury, spamu a bez zbytečně zablokovaných účtů. Jedním z jeho prohlášení je také odblokování účtu bývalého prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa. 

Ale ani z pohledu zaměstnanců a interního prostředí firmy se Musk nedržel nijak zpět. Hned po jeho příchodu proběhla na vrchních pozicích firmy čistka. O místo přišel například finanční ředitel společnosti Ned Segal. 

A jak vlastně celý příběh souvisí s kryptoměnami?

Elon Musk je v kryptoměnovém světě celebritou. Především v komunitě kolem kryptoměny dogecoin udělal při probíhajícím bull marketu v minulých letech velký poprask. I dnes mají v tomto směru jeho slova a činy velkou váhu, a to i navzdory velkému propadu celého kryptoměnového trhu.

Zdroj: CoinMarketCap

Jen za poslední týden od 24.10. do 30.10.2022 se cena vyšplhala o 100 % výše ze zhruba 0,062 dolaru za kus na 0,12 dolarů za jeden coin. Důvod je vcelku jasný. 

Kryptoměny se dají relativně dobře zakomponovat do fungování sociálních sítí. Dá se pomocí nich platit na bazarech, mohou sloužit jako forma sponzoringu apod. Už teď má Twitter funkci “Tipping”, kde se dá tvůrcům poslat spropitné za jejich práci. Vzhledem k historii, jakou Elon Musk má, je rozhodně možné očekávat nějaké posuny i v tomto směru. Varianta většího spojení Twitteru s kryptoměnou Dogecoin je tak na stole. Jedním z nápadů, o kterých Musk doposud promluvil, je využít dogecoin jako platidlo za Twitter Premium.

Potenciální indicií je také vstup Binance do obchodu. Kryptoměnová burza “přispěla” svých 500 milionů dolarů a stala se tak soukromým spoluvlastníkem platformy. 

Vzhledem k tomu, jak čerstvá “akvizice” to vlastně je, se nedá nic moc předpokládat. Karty jsou ale rozdány a uvidíme, jak s nimi bude Elon Musk hrát.

Zdroj: CNBC, Zdroj náhledové obrázku: Marca

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!