Zdroj: Miton; Partneři Mitonu: Ondřej Raška, Milan Zemánek, Michal Jirák, Tomáš Hodboď, Tomáš Matějček, Václav Štrupl

Součástí fondu Miton C, zaměřeného na projekty v oblasti web3 a krypta se stávají sesterské projekty Coinmate a Confirmo. Cílem investic za desítky milionů korun je zpřístupnit bezpečné investování do kryptoměn co největšímu počtu lidí.

Coinmate je největší česká kryptoměnová burza, založená v roce 2014. Burza je díky své jednoduchosti a bezpečnosti přístupná všem, kteří chtějí investovat do technologické změny, kterou krypto přináší.

Od startu burzy v roce 2014 tu bylo zobchodováno přes 18 mld. korun a 660 mil. EUR. Aktuální denní objem transakcí už přesahuje 1 mil. EUR. Velkou část z 80 tisíc uživatelů burzy poté tvoří Češi.

Confirmo je služba pro firmy, které chtějí svým zákazníkům umožnit platby v kryptoměnách. Mezi společnosti, které tuto službu využívají už patří taková jména jako Alza, Pilulka, nebo Prusa Research. Roční objem obchodů se aktuálně pohybuje okolo 1,5 mld. Kč.

Miton, kontext investice a další plány

Aby mohl krypto a web3 správně fungovat, je potřeba vztah s reálným světem. To se bude dařit díky místům, kudy se lidé ke kryptoměnám dostanou jako je Coinmate (tzv. onramps) a místům, kde je možné kryptoměny směnit na fiat měny a případně produkty, jako je například Confirmo (tzv. offramps). Díky investicím do DeFi aplikací (Decentralizované Finance) bude navíc celé prostředí složitější, budou přibývat blockchainy, web3 aplikace, nové investiční nástroje, digitální assety nebo stablecoiny.

Nikos Blamotis za Miton C k tomu dodává: „Čím víc bude kryproměnové prostředí komplexní, tím více budou běžní uživatelé i firmy potřebovat důvěryhodného partnera, který jim vše zjednoduší a řadu věcí vyřeší za ně. Věřím, že se nám společně podaří takové značky vybudovat. Coinmate má potenciál se stát jedním z největších „crypto onramp“ v Evropě, s nadsázkou takovou ‚Českou spořitelnou pro krypto‘, a Confirmo zas může být významným globálním hráčem v přijímání plateb v kryptoměnách.“

Cílem je dlouhodobě podporovat adopci krypta v Česku a pomoci k zlepšení finanční gramotnosti v této oblasti. Dále bude také podpořit komunikaci s příslušnými institucemi a vybudovat ekosystém, který Českou republiku posune a zvýší konkurenceschopnost v oblasti, která může zásadně změnit finančnictví.

Roman Valihrach, jeden ze zakladatelů Coinmate má do budoucna plány jasné: „Miton jako partner nám pomůže masivně investovat do toho, abychom splnili podmínky evropských a českých regulátorů a nastavili spolupráci s bankovními a jinými institucemi. Zkušenosti, infrastrukturu, odborný tým i důvěru uživatelů pro to máme.“

Zdroj: Tisková zpráva Miton C

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.