Ve dnech 8. až 10. června 2023 proběhne v Praze první ročník bitcoinové akce BTC Prague. Do Česka přijede prezentovat své bitcoinové produkty a služby 100 firem z celého světa a své znalosti a zkušenosti předá návštěvníkům přes 60 zahraničních řečníků. Jednou z hvězd celé události je Američan Michael Saylor, jehož jmění se odhaduje v přepočtu na desítky miliard korun a patří k největším myslitelům a hybatelům bitcoinové branže.

Michael Saylor – vyjádření pořadatelů BTC Prague

Do Prahy se sjedou bitcoineři z celého světa. Akci ale pořádáme i pro širokou českou veřejnost, která se zajímá o bitcoin, chce se o něm dozvědět více a na bitcoin si v reálném světě mimo internet pomyslně skutečně sáhnout,” popisuje Martin Kuchař, ředitel BTC Prague.„Bitcoin má smysl a přejeme si, aby s ním každý mohl začít a dostal k tomu kvalitní informace. Odhaduje se, že jen v Česku vlastní aspoň nějakou část bitcoinu 300 000 lidí,“ vysvětluje za organizátory Martin Kuchař. Bitcoin, který vznikl před 14 lety, zdaleka není jen „digitálním zlatem“. Je hlavně mimořádně chytrou technologií a filozoficko-sociálním konceptem.

Bitcoin je reálná věc, která funguje a pomáhá v konkrétních případech i přes dočasný pokles jeho ceny. Na BTC Prague vystoupí lidé z Ukrajiny, Středního východu nebo Afriky. Právě v mnoha afrických zemích ženy nemohou mít bankovní účet a bitcoin je pro ně skvělá cesta a řešení. Na akci bude například mluvit i Gleb Naumenko, který po napadení Ukrajiny Ruskem vybral díky bitcoinu z celého světa velkou finanční pomoc“, říká programový ředitel BTC Prague Matyáš Kuchař.

Prahu jako hlavní město bitcoinu nevybrali pořadatelé náhodou. Česko je rodištěm několika celosvětově úspěšných bitcoinových firem. Tou je například hardwarová peněženka Trezor z holdingu SatoshiLabs. Trezor umožňuje bezpečné uložení bitcoinu a celosvětově se jich prodalo už přes 1,3 milionu kusů. „V bitcoinu náš národ udává tempo a všichni nás znají. Možná je to zlatými českými ručičkami a tím, že Češi jsou skvělí programátoři. Máme být každopádně na co pyšní,“ sděluje Matyáš Kuchař.

Zmíněnou hlavní hvězdou akce je Michael J. Saylor, podnikatel a autor, jehož společnost MicroStrategy vlastní přes 130 000 bitcoinů. Sám Saylor je uznávaným myslitelem celého bitcoinového odvětví. Michael Saylor přijede osobně do Evropy na takovou akci vůbec poprvé. Kromě něj v Praze vystoupí významní vývojáři, bojovníci za lidská práva, majitelé bitcoinových firem, autoři knih nebo podcasteři.

Svým rozsahem je BTC Prague největší bitcoinová akce v Evropě a druhá největší na světě hned po americkém bitcoinovém festivalu v Miami. „Bitcoin spojuje tvůrčí a nezávislé lidi. V Evropě rostou bitcoinové komunity a vzniká řada skvělých projektů. To vše chceme na BTC Prague představit, dát prostor novým myšlenkám a nápadům a pomoci lidem v přestupu do digitální doby,“ shrnují bratři Kuchařovi. Kromě témat svobody a propojení Evropy se bude akce věnovat také bitcoinovým technologiím a blížící se celosvětové finanční krizi.

BTC Prague proběhne ve dnech 8. až 10. června v PVA Expo v Letňanech v Praze. Úvodní den je určen pro odborníky. Konference v anglickém jazyce pak proběhne 9. až 10. června. V ten samý termín 9. až 10. června se otevřou brány akce široké české veřejnosti, která může naživo poznat bitcoin a vyzkoušet si bitcoinové produkty a služby přímo na místě. Součástí akce je i rozsáhlá gastrozóna, chillout zóna a další program včetně české stage s přednáškami v češtině určenými pro absolutní začátečníky. První vlna vstupenek byla vyprodána, další je k dispozici na webových stránkách akce www.btcprague.com.

Za BTC Prague stojí stejný tým organizátorů, který už 4. rokem pořádá největší neanglicky mluvící bitcoinovou konferenci nazvanou ChainCamp. Na tu jen loni dorazilo 2500 účastníků. Cílem organizátorů BTC Prague je propojovat bitcoinové komunity a pomáhat šíření i používání bitcoinu. Díky BTC Prague nyní rozšiřují záběr na celou Evropu.

Michael Saylor

Michael Saylor je Američan, jehož jmění se odhaduje v přepočtu na desítky miliard korun a patří k největším myslitelům a hybatelům bitcoinové branže.

Zdroj: TZ BTC Prague a Micheal Saylor

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

BTC PRAGUE

V červnu v Praze vypukne největší akce svého druhu v Evropě

Hodnocení
Koupit lístek