Investovat by měl každá pouze do produktu, nebo služby kterou zná. Lákají vás kryptoměny? Prvně se vrhněte na studium a následně nakupujte. První chybou nováčků je zběsilé nakupování a prodeje. Jednu z nových vzdělávacích platforem spustilo Fumbi. Dnes si popovídáme s Jurajem Forgacsem o tom, proč tato vzdělávací část vznikla.

Fumbi umožňuje jednoduše investovat do kryptoměn. Proč jste spustili službu Fumbi Academy?

Ve Fumbi se dlouhodobě věnujeme, kromě vývoje samotné investiční platformy, také vzdělávání v oblasti kryptoměn. Organizujeme prezentace a semináře pro vzdělávací instituce, prezentuje na vysokých školách, pro různé soukromé společnosti, ale i státní organizace. Chyběla nám ale platforma, která je určena široké veřejnosti a není limitována časem expertů a lektorů. Proto jsme se rozhodli pro plošnější online Fumbi Academy, kterou si může zhlédnout každý kdykoliv, opakovaně a v pohodlí domova.

Jakou formou probíhá Fumbi Academy? Je vše online?

Podoba Academy byla od začátku plánovaná pro online a určitě ji tímto směrem chceme posouvat dál. Snažili jsme se připravit formát, který bude srozumitelný i pro úplného začátečníka, a postupně ho provede základy, které najde na jednom místě. V současné době máme obrovské množství informací na dosah, většinou navíc v angličtině, což může být pro někoho omezující. Snažíme se dostát svému heslu „Krypto blíž k vám“, i z toho důvodu je Academy zdarma.

Je tato forma vzdělávání zdarma? Dostane uživatel na konci nějaký certifikát o absolvování kurzu?

Ano, Fumbi Academy je zdarma pro všechny naše stávající nebo nově registrované uživatele. Samotná registrace do Fumbi je také zdarma a k ničemu nezavazuje. Certifikát o absolvování zatím nenabízíme.

Bude Fumbi pokračovat v těchto vzdělávacích aktivitách? Je možné se zúčastnit i nějakého offline vzdělávání?

Vzdělávání a osvěta v rámci kryptoměn je pro nás ve Fumbi důležité a stěžejní. Aktuálně na Academy najdete 15 lekcí, které jsou koncipované od naprostých začátků po složitější témata. Zároveň už chystáme další sérii videí, která na tu aktuální navazuje a nabízí pokročilý obsah. Věnovat se v nich budeme například stakingu, Cross-chain Bridges, Webu 3.0 nebo DAOs a blíže prozkoumáme také svět Metaverse. Fumbi Academy prozatím zůstává čistě online, o případných offline vzdělávacích akcí se pak můžete dozvědět na našich sociálních sítích nebo webu.

Jaké jsou další zdroje, kde mohou nadšenci do kryptoměn získávat informace?

Zdrojů informací je nepřeberné množství, stejně jako témat, která se na svět kryptoměn nabalují. Na každém záleží, zda mu vyhovuje spíše online vzdělávání, offline komunitní setkávání nebo knihy, které jdou více do hloubky. Určitě je skvělé, co dělá organizace Holky v kryptu, lidé mohou zkusit také workshopy a eventy Paralelní Polis nebo dorazit na některou z konferencí jako UTXO nebo Chaincamp.

V neposlední řadě bych zmínil knihu Coinstory o historii digitálních měn a vývoji nejen Bitcoinu nebo Etheru, kterou napsal David Stancel, náš technologický ředitel, a která je dostupná v online podobě zdarma. Troufnu si říci, že se jako jedna z prvních knih věnuje uceleně evoluci kryptoměn od samotných počátků. Sám David navíc v intru knihy připojil také nespočet tipů na knihy, které doporučuje přečíst.

Jak se vyvíjí Fumbi? Kolik kryptoměn mohu aktuálně koupit?

Naším stále nejoblíbenějším produktem je i nadále Fumbi Index Portfolio, které aktuálně obsahuje balík 23 kryptoaktiv, do kterých investujete naráz. Nabízíme ale také možnost investice pouze do vybraných kryptoměn v rámci produktu Vlastní volba. Vedle fyzických osob máme nástroje i pro právnické osoby pro zhodnocování majetky firem. Zaměstnanecký program zase přináší zajímavý benefit v podobě části výplaty v kryptoměnách, což je v době vysoké inflace pro spoustu lidí lákavé.

Fumbi 1

Z novějších produktů nás zaujalo Staking Portfolio a Bitcoin a Zlato. Co tyto produkty umí?

Staking Portfolio je naším nejnovějším produktem, které uživateli přinesou hned několik výhod najednou – žádné vstupní ani roční poplatky, nižší daně nebo pravidelnou odměnu pro investory, kterou ročně odhadujeme v průměru na 5 – 7 %. V portfoliu máme aktuálně 10 kryptoměn, které stakujeme za účelem dalšího zhodnocování.

Bitcoin a zlato je naopak produkt pro konzervativnějšího uživatele, kdy algoritmus sleduje hodnotu Bitcoinu a PAX Gold tak, aby vaše investice byly v poměru 50:50. Je to skvělý produkt na dlouhodobé spoření do Bitcoinu a zároveň zlata bez zbytečného stresu. V současné chvíli je produkt zatím dostupný pouze na Slovensku.

Kde všude aktuálně Fumbi působí, a jaké jsou jeho plány do budoucna?

Fumbi aktuálně působí vedle Česka a Slovenska také v Polsku a Maďarsku. Neustále se snažíme vylepšovat stávající produkty k maximální spokojenosti našich klientů a hledat příležitosti v neustále rostoucím odvětví, jakým krypto bezesporu je.

Jak vnímáte bear market? Projevil se na počtu uživatelů?

Myslím, že celý krypto trh zažívá nižší zájem ze strany veřejnosti. Lidé vyčkávají, co se bude dít. Naší dlouhodobou misí je odrazovat od unáhlených nákupů a prodejů kryptoměn, od spekulací, snažíme se klientům předat myšlenku, že dokud při poklesu neprodají, nebudou ve ztrátě a zároveň, že by měli investovat pouze tu částku, kterou si můžou dovolit ztratit nebo kterou nepotřebují klidně několik let. Věřím, že i z toho důvodu jsme nezaznamenali nějak významný odliv klientů.

Kde se můžeme se zástupci Fumbi setkat?

Snažíme se být součástí zajímavých krypto komunitních konferencí, ale potkáte nás i na fintech akcích. Aktuálně za sebou máme skvělou komunitní konferenci Chaincamp v Ostravě, a můžete nás potkat například na blížící se akci CzechCrunch Money Maker 29.11 v Praze.

Nebo si můžete poslechnout náš společný podcast FinTech Roadmap:

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Fumbi

Investujte do kryptoměn jednoduše!

Hodnocení
Otevřít účet