Drazí čtenáři, vítejte u našeho tradičního týdeníku ze světa kryptoměn. Jako vždy jsme si pro vás připravili celou řadu novinek, které podle nás stojí za pozornost. V tomto článku se nejprve podíváme na propad cen, který jsme za posledních několik dní prožili, a který vystrašil nejednoho investora. Dále přeskočíme do odvětví NFT tokenů, které se začíná využívat jako prostředník k investicím do kryptoměnových těžařů. V neposlední řadě si pak ukážeme třeba memecoin Donalda Trumpa. Ten se po neúspěšném atentátu vyhoupl o více než 50 procent vzhůru. Přejeme vám příjemné čtení.
Německo prodalo všechen bitcoin ze svých adres
V minulých několika dnech nás cena největší kryptoměny na světě nechala s poměrně napjatými nervy, když se zřítila k 55 tisícům dolarů. Na sociálních sítích probíhala naprostá panika. Naštěstí se poměrně záhy cena zase zvedla a doskákala přes 60 000 dolarů.
Jak můžete z grafu vidět, propad to byl pěkně rychlý. Co bylo důvodem? S naprostou přesností to nedokáže říct pravděpodobně nikdo. Jako vždy se jednalo o souhru nějakých událostí a tržního sentimentu.
Jeden z důvodů, na který lidé poukazují ve velkém, jsou prodeje peněženky Německa. Tato země se rozhodla zbavit všech jednotek bitcoinu, čímž se na burzy postupně vypustilo kolem 50 000 jednotek, se kterými nikdo moc nepočítal.
Další z potenciálních iniciátorů může být třeba vyplácení věřitelů starého případu Mt.Gox, kteří konečně dostávají své ztracené úspory zpět. V mnoha případech se očekával jejich prodej, který by tlačil cenu dolů.
Více na stránkách Cointelegraph.
Bitcoinový Fear and Greed index na extrémním strachu
Zajímavá ukázka tržního sentimentu byla vidět také na známém Fear and Greed indexu, který se snaží skrze agregaci různých ukazatelů předvést náladu, kterou investoři zrovna mají. FaG index v tomto propadu zažil jeden z největších poklesů, neboť za jediný den klesl o 21 bodů, díky čemuž dosáhl na úroveň “strach”.
Více na stránkách Cointelegraph.
Investice do bitcoinové těžby skrze NFT tokeny
Když chce dnes někdo investovat do kryptoměn, má hned několik cest. Může buď zvolit nákup coinů jako takových, což by se dalo připodobnit k nákupu fyzického zlata. Další cesta je skrze ETF fondy. Jedna z možností je ale také investice do těžařských společností. Právě poslední příklad možná zažije revoluci, a to díky technologii NFT tokenů.
Společnost GoMinig se rozhodla spojit NFT technologii s investicemi do těžařských zařízení. Investor si může koupit NFT token, který reprezentuje nějaký konkrétní těžařský výkon počítaný v TH/s. Majitel tohoto tokenu bude pravidelně dostávat výplatu na svou vlastní peněženku v bitcoinech, které se díky “jeho” těžební stanici vytěží.
NFT tokeny bude možné obchodovat na otevřeném trhu, což je skvělá zpráva z hlediska likvidity.
Firma GoMining tímto krokem vstoupila do světa tokenizace reálných aktiv, což je směr, který může přinést revoluci třeba do realitního trhu.
Více na stránkách Cointelegraph.
Memecoin Donalda Trumpa vzrostl po pokusu o atentát o 52 procent
Atentáty rozhodně nejsou nic krásného. Z druhé strany je ale častým fenoménem to, že pokud takový pokus neuspěje, většinou to velice pomůže právě zasaženému. Cedulka skoro-mučedníka nejspíš Donaldu Trumpovi vynese spoustu hlasů. Také však pomohla jeho memecoinu TRUMP, jehož cena po události vzrostla o 52 procent, a podobně zareagovaly i ostatní memecoiny.
Více na stránkách Cointelegraph.
MicroStrategy plánuje splitování akcií 10-for-1
MicroStrategy je entita, která dnes drží zdaleka nejvíce bitcoinů na světě, přičemž je stále aktivní a nakupuje další. Firma se rozhodla udělat poměrně atraktivní krok, neboť se rozhodla pro split vlastních akcií. Zatím se zdá, že to bude split 10 za jednu, tedy v případě, že investor drží jednu celou akcii MicroStrategy, dostane jich v budoucnu 10. Stejným způsobem se rozdělí i cena.
MicroStrategy chce díky tomu nalákat další investory, kteří mohli prozatím otálet, neboť současná cena jejich akcií se pohybuje nad 1 600 dolary.
Více na stránkách Cointelegraph.
Hackeři už tento rok ukradli přes 1,4 miliardy dolarů
Podle nového reportu, který se týká kryptoměnových hackerských útoků, se zdá, že se tento rok hackerské skupiny skutečně činí. Od začátku roku se jim podařilo ukradnout již přes 1,4 miliardy dolarů v kryptoměnách. Hlavním cílem se zdají být centralizované finanční instituce, mezi které se počítají například burzy a směnárny. Zatím největší útok tohoto roku se odehrál na burze DMM, kde se ztratilo 305 milionů dolarů.
Více na stránkách Cointelegraph.
Adopce kryptoměn v Argentině roste překotným tempem, může za to 276% inflace
V dnešní poslední zprávě se v rychlosti podíváme na Argentinu. Tato země se dostala do stavu masivní hyperinflace, která za rok dosáhla na 276 procent. Nezáviděníhodná situace však ukazuje, že lidé nejsou sto let za opicemi a hledají možnosti, jak své prostředky uchránit.
Jeden ze způsobů jsou právě kryptoměny. Důkazem pro toto tvrzení je aktivita tamních obyvatel na světových trzích. Například taková burza Binance má z této země skoro 7 procent své celkové návštěvnosti.
Více na stránkách Cointelegraph.