Slovenský software house Vacuumlabs je dnes už globálním vývojářem fintech produktů. Stojí za velkým množstvím projektů, které se podílí na společenském rozvoji a ovlivňují budoucnost fintech, bankovních a krypto trhů. Ze svých kanceláří v Praze, Brně, Bratislavě a Budapešti dodává řešení pro klienty z celého světa, od San Francisca až po Tokio.

Vacuumlabs, které v roce 2012 založili tři přátelé ze školy, dnes už tvoří tým kolem 400 softwarových inženýrů a dalších talentů, hlavně ze Slovenska, Čech nebo Maďarska.

“Jsme hrdí na naše globální know-how, díky němu lépe víme co bude pro kterého klienta fungovat a co ne. Díky těmto zkušenostem jsme schopni inovativní produkty nejen vyvíjet, ale řešení s klienty i spoluvytvářet. Náš CEO s oblibou říká, že inovace vznikají tehdy, když se spojují zdánlivě nespojitelná místa a také, že ve Vacuumlabs dokážeme propojit naše know-how a představy našich klientů do takových souvislostí, které by normálně lidi z jedné geografické lokality nenapadlo. Myslím, že i to má vliv na to, proč si vybíráme projekty s přímým dopadem na život lidí nebo na planetu,” říká generální manažer Vacuumlabs v Brně Pavel Teichman.

Zdroj: Vacuumlabs, Pavel Teichman, generální manažer Vacuumlabs v Brně

Ze startupu mezi světové hráče

Z malé firmy se v průběhu desetiletí stala firma, která staví end-to-end produkty pro světové fintechy a nabízí komplexní služby napříč celou svou expertízou od data science přes produkt a design až po samotný vývoj. Původní malý office v Brně vyměnila za moderní coworking Clubco, aby dala svým téměř čtyřiceti lidem možnost střetávat se v inspirativních prostorech.  

Jako zajímavé na příležitosti spolupracovat s Vacuumlabs považuje Pavel zejména možnost vyvíjet globální produkty z jakéhokoliv místa na světě: z pohodlí domova, z officu nebo také plně na dálku z Filipín. “Našim klientům se snažíme nabízet všechny naše služby v takovém poměru, aby s výsledným produktem byli naprosto spokojeni. Stačí přijít s požadavkem a my se už o všechno postaráme – od průzkumné fáze přes produktový design a UX až po samotné programování,” dodává.

Do Vacuumlabs se dostane pouze 10 % uchazečů

Ve Vacuumlabs má nejraději silnou komunitní kulturu a klíčové hodnoty, které odlišují firmu od těch ostatních. Velmi si pochvaluje i obtížný výběrový proces, kterým projde pouze deset procent přihlášených, a tím firmě garantuje nábor kvalitních talentů. “Jsem rád, že dostat se k nám je poněkud náročnější, ale díky těmto požadavkům jsme schopni vytvářet inspirativní komunitu lidí, kteří nejsou jenom vývojáři, ale i lidé, kteří umí pomoct klientovi dostat jeho produkt na trh,“ vysvětluje. Ze všeho nejraději má Vacuum Beers, které v Brně pořádá s kolegy, proto aby pomohli lidem v krypto a fintech komunitě k růstu.

Zdroj: Vacuumlabs, Vacuum Beer

V týmu v brněnském officu mu sedí kolegové, kteří pracují například na projektu digitální banky nové generace MOX.com, kterou společnost vybudovala pro mezinárodní banku Standard Chartered a její partnery v Hong Kongu. Mezi své další úspěchy řadí i Yoroi, krypto peněženku pro ekosystém Cardano, kalkulačku uhlíkové stopy 2030 Calculator pro švédskou firmu Doconomy či unikátní bankovní platformu pro LGBT+ komunitu v USA s názvem Daylight

“V Brně také jsme měli velkou základnu pro našeho klienta Twisto. No a letos nám k ní přibyl i kopec alternativnějších projektů, které jsou – i přes přepad krypta, pořád populární,” uzavírá.

vacuumlabs

Zdroj: Clubco, coworkingové centrum 

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!