První polovina tohoto roku byla naplněná skvělými eventy, které se točí okolo světa FinTechu. Ani v druhé polovině roku tomu nebude jinak, a proto jsme pro vás sestavili seznam TOP 10 českých, ale i světových událostí, které rozhodně stojí za účast.

Cryptonight

25.8. 2022 – Brno, ČR

Můžete se těšit už na druhý ročník brněnské Cryptonight, kde se potkají názory a myšlenky předních osobností české a slovenské krypto scény. Program se bude skládat z přednášek a panelové diskuze. Těšit se můžete už na tradiční tématické drinky a výborný catering. Bližší info už brzy na Fintree.

ChainCamp

10.9. 2022 – Ostrava, ČR

ChainCamp je otevřenou komunitní konferencí zaměřenou na oblast Bitcoinu a dalších kryptoměn. Těšit se mohou především nadšenci světa kryptoměn, jejich ekonomie, ale také samotné technologie, filozofie, miningu, DeFi, privacy, tradingu, smartcontracts, security a dalších. 

Blockchain-Expo

20.9. až 21.9. 2022 – Rai, Amsterdam, Holland & online

Série Blockchain Expo Europe se vrátí do amsterdamského Rai, a to 20. a 21. září 2022. I letošní ročník se zaměří na klíčová odvětví ze světa blockchainu, IoT, kybernetické bezpečnosti, cloudu, AI a Big dat.

Očekává se, že se na konferenci se sejde až 5 000 nadšenců, včetně CTO’s, šéfů inovací a technologií, ředitelů IT, vývojářů, startupů, vládních úředníků, investorů a investorů rizikového kapitálu.

Akce představí nejmodernější technologie od více než 300 vystavovatelů a poskytne informace od více než 500 řečníků, kteří se podělí o své bezkonkurenční znalosti v oboru a reálné zkušenosti.

Program konference Blockchain Expo Europe představí řadu odborných přednášek, interaktivních panelových diskusí a případových studií založených na řešeních. Bude se zabývat klíčovými odvětvími, která budou touto novou technologií narušena nejvíce, včetně právních odvětví, maloobchodu, finančních služeb, zdravotnictví, pojišťovnictví, energetiky, hudby, státní správy, nemovitostí a dalších.

Nordic Fintech Week

27.9. až 28.9. 2022 – Copenhagen, Denmark

Nordic FinTech Week se bude konat v Kodani 27. a 28. září 2022 a představí se na ní nejodvážnější a nejvizionářštější myšlenkoví lídři a zakladatelé, kteří přetvářejí severský a globální finanční průmysl. 

Na konferenci se sejde více než 1200 účastníků, 100 řečníků, více než 30 průmyslových partnerů z celého severského ekosystému a uskuteční se více než 50 zasedání. Program je postaven na nejžhavějších trendech tohoto roku, zastoupených těmi nejvizionářštějšími a nejinovativnějšími společnostmi a řečníky.

RegTech Summit London

4.10. 2022 – London, UK

Na již sedmém ročníku Regtech Summitu v Londýně se střetne regtech ekosystém, aby prozkoumal, jak může evropský finanční sektor kapitálových trhů využít technologie k podpoře inovací, snížení nákladů a regulačních změn.

Mezi probíraná témata bude patřit řízení regulačních změn, regulační výkaznictví, know-your-customer (KYC) a onboarding, boj proti praní špinavých peněz (AML) a dodržování předpisů v oblasti finanční kriminality, dohled nad obchodem a komunikací a regulační povinnosti ESG. Přesný program konference a složení přednášejících se stále připravuje.

Milan fintech summit

5.10. až 7.10. 2022 – Milan, Italy

Milánský Fintech Summit se zaměří na budoucnost inovací ve finančních službách, kde nejvlivnější špičkoví řečníci a nejlepší italské a mezinárodní fintech společnosti představí své inovace a řešení. Navíc se zde setkají s investory, dalšími stakeholdery včetně svých zákazníků.

Bitcoin Amsterdam

12.10. až 14.10. 2022 – Amsterdam, Holland

Bitcoin Amsterdam přivádí evropskou bitcoinovou komunitu na globální scénu a bude také skvělou příležitostí učit se, zapojit se a bavit se s ostatními bitcoinery. Pojďme všichni společně oslavit největší finanční inovaci v historii lidstva. Na Bitcoin Amsterdam se sejdou nejgeniálnější mozky v oblasti bitcoinu z celé Evropy i mimo ni, aby se tři dny učily, vyučovali a inspirovaly bitcoinovou komunitu.

Banking X Summit Europe

20.10. 2022 – Frankfurt, Germany

Ať se na cestě transformace nacházíte kdekoli, Banking X Summit Europe vám poskytne inspiraci a jistotu pro vaše další kroky. Připojte se ke 40 předním řečníkům v oboru, kteří se zúčastní hlavních přednášek, rozhovorů a tematických panelových diskuzí, abyste se ponořili do témat a dostali odpověď na nejnaléhavější otázky. Na Summitu proběhne i networking, kde můžete navázat trvalé kontakty s podobně smýšlejícími lidmi, kolegy či vrstevníky.

Money 20/20

23.10. až 26.10. 2022 – Las Vegas, US

Money20/20 byla založena v roce 2012 veterány v oblasti plateb a fintechu ze společností Google, TSYS a Citi. Rozbili tak stereotypy zakotvené v obchodních konferencích a navrhli jedinečný zážitek vytvořený pro lidi z odvětví přímo od lidí, kteří v tomto odvětví působí.

Od té doby si Money20/20 upevnila svou pozici přední globální scény, kde se odehrávají příběhy a utváří budoucnost. Je to místo, kde se komunita z oblasti platebního styku, bankovnictví, fintech a finančních služeb spojuje, aby vytvořila nové a převratné způsoby pohybu, správy, utrácení a půjčování peněz.

WebSummit

1.11. až 4.11. 2022 – Lisbon, Portugal

Web Summit je jednou z nejvýznamnějších technologických akcí na světě, která se zaměřuje na témata z oblasti internetových technologií, nových technologií a rizikového kapitálu.

V roce 2022 se bude konat od 1. do 4. listopadu v portugalském Lisabonu. Bude zahrnovat 23 okruhů, včetně MoneyConf, kde se sejdou přední světové banky, technologické firmy a fintech startupy, aby diskutovaly o nových fintech trendech a technologiích.

Účastníci Web Summitu si vyslechnou nejlepší světové řečníky v přednáškách na pódiu, panelových diskusích a otázkách a odpovědích, stejně jako kulaté stoly a masterclasses o světě fintechu. Mezi probíraná témata budou patřit kryptoměny a NFT, otevřené bankovnictví, spoření, utrácení a půjčování a bezhotovostní budoucnost.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!