Twisto je jedním z nejznámějších českých FinTechů. Prorazilo v oblasti odložených plateb, což je business model známý také pod anglickou zkratkou BNPL (Buy Now Pay Later). Stále nevíte, jak tento typ služeb funguje a zda je to něco pro vás? Po poslechnutí této epizody budete mít určitě jasno.

Hned na začátku rozhovoru Jan vysvětlil, jak vlastně odložené platby fungují, kolik stojí a v jakých situacích je vhodné je používat. Twisto toho však umí mnohem více, a proto jsme se bavili o jejich dalších službách a produktech, mezi které patří například chytrá aplikace a karta. Probrali jsme také různé zajímavosti, jako jsou další konkurenti na českém BNPL trhu, což je velmi aktuální téma díky probíhajícímu vstupu Klarny. Řeč přišla také na to, jak tuto společnost ovlivnila akvizice australskou společností Zip.

Podcast 🎙: Jan Hanzlík

Twisto

Jedná se o nejrozšířenějšího poskytovatele BNPL služeb v Česku. Za loňský rok se této společnosti podařilo zprostředkovat 8 milionů transakcí (včetně polského trhu). Tento rok očekávají překonání hranice 10 milionů transakcí. Twisto bylo také úplně první společností, která v Česku začala BNPL služby nabízet.

Twisto podcast Jan Hanzlík
Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.