Pod střechou softwarového domu v Praze vzniká nový investiční fond s názvem eMan Innovations. Ten se zaměří jak na české tak i zahraniční projekty s globálními ambicemi. Investice do oblasti digitalizace služeb, FinTechu, průmyslu ale i dopravy, se budou pohybovat v jednotkách až desítkách milionů korun.

Cílem fondu je investovat do zhruba dvou až tří zajímavých startupů působících v těchto oblastech ročně. Investiční fond vzniká ve spolupráci se společností Starteepo, což je finanční skupina zaměřená na služby Corporate Finance, Wealth Management a správu investičních fondů.

„Jako partnera k novému projektu jsme zvolili Starteepo právě na základě předchozích skvělých zkušeností, kdy nám v loňském roce pomáhali při našem úspěšném úpisu na pražské burze Start,“ vysvětluje Jiří Horyna, CEO společnosti eMan.

Nové příležitosti, větší portfolio i kontrola financí

Podstata nového investičního fondu bude spočívat v možnostech, které jinak nabízí třeba technologické inkubátory. Investice eMan Innovations budou putovat primárně do produktů a služeb, které se střetávají s oblastmi, ve kterých společnost působí. Fond bude podporovat i interní projekty s cílem přilákání nových aktivních členů rodiny eMan.

Založením fondu prostřednictvím investic do technologických firem můžeme úspěšně rozšířit portfolio naší společnosti o nové zajímavé produkty a služby, navíc tím vytváříme zdroj další hodnoty pro naše akcionáře a v neposlední řadě se tímto krokem výrazně odlišujeme od konkurence,“ vysvětluje Horyna.

eMan Innovation a spolupráce s českými univerzitami

Investiční fond bude u mnoha projektů spolupracovat s českými univerzitami. Fond je otevřen jak majoritní, tak minoritní finanční účasti, na jejímž konci je možnost „exitu”, ale i případné integrace do portfolia služeb.

„Fond by mohl otevřít dveře i případným spolupracím s českými univerzitami, což vnímáme jako velké plus. Více informací, včetně prvních zainvestovaných projektů, prozradíme na jarním burzovním Start Day,“ zakončuje Jiří Horyna.

Zdroj: Tisková zpráva

Líbil se vám článek? Podpořte nás pomocí LN!

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám rozhovor? Podpořte nás kávou.

Naše články a rozhovory píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!