Zdroj: Curve

Svět kryptoměn roste závratnou rychlostí a na mnoho FinTechových aplikací je vyvíjen tlak, aby šly kryptoměnám naproti. Podobná situace nastala i v agregátoru karet Curve.

Zatím sice neumožňuje uživatelům nakupovat kryptoměny přímo v aplikaci, ale začátkem října udělal první krok k tomu, aby uspokojil potřeby svých klientů v oblasti kryptoměn. Po prvé umožnil uživatelům používat své platební karty k nákupu kryptoměn, vyplývá to z nových obchodních podmínek, které před pár dny zveřejnil.

Komentář Curve k novým obchodním podmínkám

„Odstranili jsme zákaz v našich obchodních podmínkách, který bránil uživatelům v nákupu kryptoměn. Nyní mohou uživatelé platební kartu použít k nákupu kryptoměn u hned několika obchodníků.“ zmiňuje FinTech na svých stránkách.

Nákup kryptoměn platební kartou Curve byl zpřístupněn zatím jen u těchto obchodníků: BANXA, Bitpanda, Coinbase, Crypto.com, Kraken, Moonpay a Uphold.

FinTech v aktualizaci svých obchodních podmínek zdůrazňuje podmínky vydavatelů platebních karet, které nákupy kryptoměn omezují, proto mohou být transakce u jiných obchodníků stále odmítány.

Společnost také upozorňuje, že pravidla systému Mastercard Chargeback Scheme neumožňují zpětné proplacení kryptoměnových transakcí. To znamená, že Curve nemůže jménem uživatele vznést námitky, pokud se v průběhu platby něco pokazí.

Líbil se vám článek? Podpořte nás pomocí LN!

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Recenze Curve

Přečtěte si recenzi Curve.

Hodnocení
Přečíst recenzi