1. Co je CruFunGo?
 2. Funkce
 3. Proč investovat přes CroFunGo?
 4. Výhody
 5. Nevýhody
 6. Vlastní zkušenost
 7. Jak si založit účet

Co je CroFunGo?

Chtěli byste investovat do nemovitostí, ale nemáte k dispozici dostatek finančních prostředků na to si nemovitost pořídit? Tak přesně pro vás je tu nový český start-up CroFunGo. Jedná se o investiční platformu, která umožňuje participace na úvěrech financujících nemovitosti. Na CroFunGu můžete investovat do realit, i když jsou vaše finanční nebo časové možnosti omezené. Tato platforma, za kterou stojí tým okolo Vladimíra Bezděka, vám umožní si vybrat investiční projekt a stát se participantem už od 500 Kč. 

CroFunGo tak nabízí možnost, jak chytře investovat do velkých projektů. Do nemovitostí tu může investovat úplně každý. Nejdříve je třeba projít registračním procesem, a poté už můžete vybírat z nemovitostních investic, které jsou momentálně k dispozici. Minimální úrok, který poté můžete získat je 5 %. Je zde možnost vybrat si jednu konkrétní nemovitost a vložit své prostředky do ní, nebo CroFunGo nabízí možnost nastavit si pravidelné měsíční investování po menších částkách. 

CroFunGo funguje pro nás investory velmi jednoduše. Profesionálové z této platformy nejdříve pečlivě hledají vhodné projekty a následně je nabízí nám jako klientům/investorům. U každého projektu je s majitelem projektu (většinou developerem) podepsána smlouva o úvěru. Investorům se poté nabízí projekt na webovém tržišti. V momentě, kdy investujeme, se stáváme participantem a podílíme se na dané smlouvě o úvěru, neseme riziko, ale zároveň máme nárok na úrok podle podmínek. Co je na tom nejlepší? CroFunGo je bez poplatků!

crofungo investovani od 500 kc

Zdroj: CroFunGo

Funkce

CroFunGo nabízí dvě základní možnosti jak můžete pomocí tohoto nástroje své peníze zhodnotit. Můžete si buď vybrat pravidelné investice nebo můžete zvolit investice jednorázové. Obě možnosti mají své pro a proti, a tak si je blíže představíme.

Pravidelné investice

Tato možnost je určena pro ty, kteří chtějí spořit pravidelně a po menších částkách. Investor si nastaví trvalý příkaz a peníze se poté rozdělují na aktuální “portfolio balíček”. Tento balíček je poté tvořen mixem aktuálních developerských projektů. V případě, že by došlo ke změně v portfoliu, je investor informován o této změně a je vyžádán jeho souhlas. Souhlas je možné udělit pomocí SMS kódu.

Investovat takto můžete už od 500 Kč měsíčně. Na vás je nahrát si na váš CroFunGo účet peníze a vlastní investování poté proběhne poslední den v měsíci před půlnocí. Pokud byste neměli na účtu dostatek peněz, systém vám pošle dvě upozornění na e-mail o nedostatku peněz na účtu (poprvé 5 dní a podruhé 1 den před plánovanou pravidelnou investicí). Pokud by ani tak nebylo na účtu dostatek prostředků, investice se neprovede a systém vám pošle e-mail o tom, že investice neproběhla.

Crofungo pravidelne investovani

Zdroj: CroFunGo

Jednorázové investice

Druhou možností, kterou tento start-up nabízí, je vybrat si z nabízených projektů a investovat pouze do něj pomocí jednorázové investice. Můžete tak vybrat z nabídky všech projektů a zvolit pouze ten, který vám plně vyhovuje. Výše minimální investice zde závisí na konkrétním projektu, ale pohybuje se už od částky 500 Kč. Momentálně se na CroFunGu nabízejí tři projekty, které čekají na zainvestování.

crofungo projekty jednorazove investovani

Zdroj: CroFunGo

Proč investovat přes CroFunGo?

Důvodů proč investovat právě přes CroFunGo je celá řada. Hlavním důvodem může být možnost vložení svých investičních prostředků do nemovitostí, které bývají považovány za relativně bezpečnou investici se stabilním a zajímavým úrokem. Zároveň ale, pokud byste chtěli investovat do nemovitostí, potřebujete zpravidla větší obnos peněz. Navíc pokud byste chtěli investovat do více nemovitostí, abyste snížili riziko, bude potřebná suma ještě mnohem větší. A v tom spočívá největší výhoda tohoto FinTechu, protože nám umožňuje i s relativně malými financemi se do těchto investicí pustit a zároveň diverzifikovat portfolio a tím snížit riziko. 

Žádné poplatky

Investování na CroFunGo je bez poplatků. Jediné poplatky, které nám mohou být účtovány a na které si musíme dát pozor, jsou poplatky za transakce s jinými bankami. Platební instituce NFD, která zajišťuje převody peněz pro nás klienty, nabízí jeden převod do jiné banky zdarma, další se pak řídí sazebníkem. Je tedy dobré si dopředu rozmyslet kolik budete chtít za daný měsíc na CroFunGu investovat a všechny finance si na investorský účet přesunout najednou. Pokud ale budete investovat přes CroFunGo a budete realizovat pouze jednu platbu měsíčně na účet v jiné bance, investování budete mít zdarma! 

Výhody

 • Investice už od 500 Kč 
 • Investice do nemovitostních projektů
 • Český start-up
 • Investice v českých korunách do českých projektů
 • Výběr projektů CroFunGo týmem expertů
 • Stabilní výnos začínající na 5 % p.a.
 • Fixní zhodnocení
 • Jasný investiční horizont
 • Některé investice zajištěny přímo nemovitostmi

Nevýhody

 • “Pouze“ jednotky projektů mohou být pro někoho málo
 • V momentě, kdy do projektů investujete, už z něho nemůžete vystoupit

Vlastní zkušenost

CroFunGo je nový projekt, který byl založen teprve v minulém roce. Přesto si za tuto krátkou dobu stihl vybudovat jméno a využívá ho mnoho klientů. I nám se projekt líbí a rozhodli jsme se do nemovitostních projektů na této platformě sami investovat. Samotná investice poté probíhá velmi jednoduše. Po registraci a splnění všech legislativně nezbytných kroků je potřeba si na investorský účet převést peníze. Aby to pro vás bylo ještě jednodušší můžete si vygenerovat QR kód, který poté jednoduše naskenujete pomocí mobilní aplikace své banky. Všechny potřebné údaje se tak vyplní a samotný převod poté trvá zpravidla maximálně pár hodin. 

Jednotlivé projekty poté můžeme vybírat a posuzovat na základě popisu celého projektu na webu včetně atraktivně zpracovaného videa a několika kritérií, které nám pomohou se správně rozhodnout, který projekt je právě pro nás ideální. 

U každého projektu tak dopředu známe: 

 • Výnos v procentech
 • Způsob vyplácení
 • Splatnost
 • Datum do kterého můžeme do projektu investovat
 • Minimální částku, kterou můžeme investovat

Při výběru projektu je dobré také vzít v potaz, že některé projekty jsou zajištěny přímo nemovitostmi, na které je úvěr vystaven. Nad tím je rozhodně dobré se zamyslet, než si nějaký projekt vyberete. Dále také můžete vybírat podle toho, jestli je u projektu úrok vyplácen po dobu trvání smlouvy, nebo společně s investovanou částkou až na konci období. 

Oceňujeme také aplikaci pro chytré telefony, kde můžete své investice kontrolovat a spravovat. Bohužel pokud budete chtít investovat, budete přesměrování do webového rozhraní.

crofungo mobilni aplikace

Zdroj: CroFunGo

Jak si založit účet

Založení účtu zvládnete z pohodlí domova přes webové rozhraní.

 1. Přejděte na stránku CroFunGo.
 2. Vyplňte jméno, příjemní, email a heslo.
 3. Projděte si všechny dokumenty a potvrďte, že jste se s nimi seznámili
 4. Zvolte typ účtu: Osobní nebo Podnikatelský
 5. Na email Vám bude zaslán kód, na který je třeba kliknout
 6. Zadejte své telefonní číslo
 7. Nahrajte, nebo vyfotografujte osobní doklad
 8. Na Vaši adresu Vám přijde smlouva

Následně bude CroFunGo muset ověřit vaši identitu. Jedná se o legislativní povinnost nazývanou validace, kdy je vám na vaši adresu doporučenou zásilkou zaslána smlouva a jejím převzetím bude vaše totožnost ověřena. Doručení zásilky obvykle trvá 2 dny. Pokud jste i tento krok splnili, vítáme vás ve světě investorů. Jestli vás článek zaujal, určitě se podívejte i na další recenze na našem webu.

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou ☕ Káva za Fiat i BTC přes LN.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.
Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!