Tuzemská jednička na stavbu e-shopů Shoptet vstupuje po dvanácti letech existence do FinTech odvětví, které je pro ni velice logické. Největší poskytovatel e-shopové platformy v Česku, tímto nabídne svým 28 tisícům eshopů vlastní platební bránu Shoptet Pay.

Shoptet v číslech

Přes 28 tisíc eshopů využívajících této platformy loni přijala platby za 36 miliard korun. Přes e-shopy využívající českou platformu loni proteklo 36 miliard korun, což je dvojnásobek oproti roku 2019. Sám Shoptet si tak sáhl na obrat 200 milionů korun, což je při počtu obsluhovaných eshopů tuzemské e-commerce velice pěkné číslo.

Shoptet Pay

Shoptet Pay je platební brána přímo od Shoptetu a uživatelé ji už nyní najdou ve své administraci. V současnosti je spuštěna pouze v uzavřeném testovacím provozu a službu bude možné plně využívat od 1.1.2022.

Aktivace a provoz brány je zdarma, je třeba jen doobjednat jednotlivé služby – například platby kartou, bankovní tlačítka nebo propojení s bankou. Až bude Shoptet Pay možné od ledna 2022 naplno využívat, tak spuštění brány má být hotovo do 24 hodin, což je neobvykle rychlé.

Specifikace

Shoptet Pay je určený pouze pro shopteťáky a na jiné řešení ho implementovat nelze.

Co se týče bezpečnosti tak dle vyjádření Shoptetu splňuje normy podle evropské regulace PSD2 a také certifikaci PCI DSS.

Všechny platby podléhají Silnému ověření klienta a zákazníci potvrzují každou transakci přes 3D Secure podléhající pravidlům karetních společností (VISA a Mastercard).

Zdroj zprávy a obrázku: Shoptet

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!