Drazí čtenáři, vítejte u našeho tradičního týdeníku ze světa kryptoměn. Jako vždy pro vás máme spoustu novinek, které podle nás stojí za pozornost. V dnešním článku se podíváme na úspěchy směnárny Base a také například na poměrně zajímavý vir zacílený na hráče počítačových videoher, který krade bitcoiny, dále pak třeba na statistiky týkající se charit v USA a třeba na kryptoměnu Solana, která se bude prodávat za skoro 70% diskont z pokladnice FTX. Příjemně se usaďte, přejeme vám příjemné čtení.

Počítačový vir zacílený počítačové hráče krade bitcoiny

Svět hackingu a digitální kriminality je odvětví, které se neustále rozvíjí. Útočníci hledají nové cesty, jak ze svých cílů dostat důležité údaje, zatímco se nevinné oběti třesou před napsáním každého hesla do klávesnice.

Na tomto poli se nedávno objevil poměrně specifický malware. Ten se zaměřuje na videoherní podvodníky, kteří jsou ochotni zaplatit za tzv. Pay-to-cheat software. Napadeno bylo touto metodou přes 4 miliony účtů. A teď to důležité – u těch, kteří mají nainstalovanou například softwarovou peněženku Electrum wallet, došlo k tomu, že se jejich adresy vyprázdnily.

Někteří již nazývají tuto kauzu největším únikem informací v herním průmyslu v historii. Způsob, jak toho útočníci docílili, zatím nebyl zveřejněn.

Více na stránkách Cointelegraph.

Decentralizovaná směnárna Base překonala hranici 1 miliardy v denním objemu obchodů

V kryptoměnovém ekosystému existují dvě protistrany. Jednou jsou centralizované služby, které si můžete představit jako naprosto standardní firmy. Operují z nějakého sídla, mají vedení a podléhají konkrétním zákonům. Na druhé straně barikády pak existují decentralizované společnosti. To jsou entity či software, které běží na nějakém serveru, avšak prakticky fungují jako komunitní projekty bez jakékoliv formy právního zastoupení.

Jedna z těchto DEX aplikací je i směnárna Base. Ta v minulém týdnu překonala další milník, když udělala jednu miliardu dolarů v denním zobchodovaném objemu. Díky tomuto úspěchu se vyhoupla na čtvrté místo v žebříčku směnáren s celkem 6,9 procenty tržního podílu z hlediska obchodních objemů. Na prvním místě se zatím stále drží Uniswap, který zaujímá prakticky dvě třetiny, dále pak Aerodrome a Sharkswap. Sushiswap a Pancakeswap jsou až na pátém a šestém místě.

cointelegraph.com

Více na stránkách Cointelegraph.

Budeme mít bitcoinové emoji?

Teď něco z poněkud odlehčenějšího soudku. Růst ceny bitcoinu vlévá novou energii a optimismus do žil nejen retailu, ale také firmám. Spoustu z nich pak tlačí na rozvoj a adopci, která může mít i formu zlepšování konverzací. Přesně tímto se začala zabývat skupina skládající se z více než 35 firem. Sdružení chce dosáhnout toho, že se v chatovacích aplikacích objeví emoji bitcoinu. Jen za víkend petici podepsalo 10 000 uživatelů, kteří ji adresovali organizaci Unicode Consortium, jež standardizuje emojis skrze platformy.

Více na stránkách Cointelegraph.

Více než polovina amerických charit přijímá kryptoměny

Adopce prostupuje celým světem. Poměrně zajímavá statistika přišla minulý týden z USA, kde se ukázalo, že více než polovina charit a neziskových organizací je již schopna přijímat kryptoměny

cointelegraph.com

Data vycházejí z reportu od The Giving Blocks. Kromě jednotlivých údajů je zajímavý také vývoj vnímání tohoto odvětví. Firma sama uvádí, že na počátku svého fungování, tedy zhruba v roce 2018, se musela do jednotlivých uskupení doslova probourávat. Dnes je již odvětví tak velké, že chodí za firmou dobrovolně.

Více na stránkách Cointelegraph.

FTX bude nabízet Solanu s 68% diskontem oproti tržní ceně

Minulý týden se objevila zajímavá zpráva týkající se burzy FTX a Solany, kterou má stále ještě v zásobách. Společnost v bankrotu plánuje prodat celkem 7,6 miliardy dolarů v kryptoměně SOL, což dělá celkem 41 milionů jednotek. Kupující by měli pocházet z podnikového sektoru. Vše se odehraje za předem stanovených podmínek, mezi kterými bude například zákaz prodeje této kryptoměn po další čtyři roky od nákupu.

Více na stránkách Cointelegraph.

Britský soud zmrazil 8 milionů dolarů Craiga Wrighta

V minulém týdeníku jsme vám psali o rozhodnutí britského soudu, který rozhodl v neprospěch Craiga Wrighta. Ten se již mnoho let snažil vpasovat do role Satoshi Nakamota, tedy do člověka, který nejspíš stojí za vynálezem Bitcoinu. Podle většiny komunity to byla samozřejmě blbost, přičemž byl tento názor konečně posvěcen i samotným soudem.

coindesk.com

Pokrokem v tomto případu je to, že se soud rozhodl dokonce ke zmrazení jeho prostředků v hodnotě 8 milionů dolarů. Tato částka pak bude použitá na zaplacení nákladů na průběh soudního řízení, které se za tu dobu vyšplhaly až na 8,4 milionu dolarů.

Více na stránkách Cointelegraph.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage