Proč vznikla kniha Finanční zralost? Jelikož jsme stále ve fázi, kdy finanční vzdělání neprobíhá ideálním způsobem (jak na školách, tak i doma), tak se Veronika rozhodla, že to chce změnit a snaží se dělat vše pro zvýšení finanční gramotnost v ČR. 

Kdo vlastně Veronika je?

Veronika Kalátová je nezávislá konzultantka a lektorka finanční gramotnosti, která má bohatou zkušenost zejména v oblasti bankovnictví a školení finančních poradců.

Už její vydaná kniha (Finanční zralost – klíč k finanční spokojenosti) sklidila v Česku veliký úspěch, protože nabízí náhled pod pokličku základních finančních termínů a produktů. Zároveň vás seznámí s tím, jak se ideálně připravit na rozhovor s finančními poradci, a proto je bezesporu vhodná pro každého z nás. Dříve nebo později se totiž dostaneme do situace, kdy budeme řešit finance buď s bankovním nebo finančním poradcem, tudíž bych knihu doporučil téměř každému.

Co si ale budeme nalhávat, knihy nejsou zrovna populární produkt pro drtivou většinu mladší generace, a tak by bylo nasnadě, aby se finanční vzdělání již na školách rozšířilo o kvalitní a ucelený obsah. Ten musí samozřejmě zaujmout a především obohatit jak studenty, tak i třeba vyučující nebo rodiče. 

Proto vzniká projekt případových studií – sbírky Finanční zralost v praxi I. a II., které pokrývají všechny zajímavé oblasti financí a investování. V hojném počtu 26 kapitol se tak dozvíte vše od hospodaření s rodinnými financemi, přes bankovní produkty jako jsou úvěry a pojištění, až po investování a nebo třeba Bitcoin.

Hlavním cílem je tedy oslovit mládež a rozvíjet znalosti v nelehkém světě financí. Případové studie s pracovními listy pomohou vyučujícím na všech školách, nebo dokonce rodičům, jak rozvíjet zdravé finanční návyky mládeže. 

Pokud se nepodaří vybrat cílová částka pro projekt samotný, obě sbírky případových studií i tak vyjdou v elektronické podobě. Termín si Veronika určila na březen tohoto roku a bezpochyby se bude jednat o perfektní dílo, jako je již zmíněná kniha.

Finanční zralost – podpora

Pokud budete chtít projekt podpořit, neváhejte na oficiální stránce autorky, kde se dozvíte všechny podrobné informace. Dokonce nyní lze některé studie stáhnout zdarma, což po vydání sbírek již nebude dostupné. Ve své podstatě se jedná o výukové karty se základními informacemi na dané téma. Sbírky, jako výukový materiál, pak samozřejmě budou rozšířené o pracovní listy pro detailní pochopení a získání praxe každé kapitoly. 

Podpořením projektu tak dáte možnost, aby vznikla fyzická forma těchto případových studií. My budeme držet palce, aby se kniha i studie rozšířily co nejvíce, protože kvalitního obsahu pro výuku je zde stále ještě málo.

Zdroj: Finanční zralost

Avatar Autor
Tomáš Rychtařík

Zapálenec do všeho, co se týče financí a investic. Chce zvyšovat finanční gramotnost a zároveň šířit osvětu divokého světa kryptoměn.

Finanční zralost

„I rodinné finance si zaslouží péči“

Dozvědět se více