Ve světě v současnosti probíhá jeden z nejdůležitějších sekulárních růstových trendů naší doby a to rapidní vzestup digitalizace a přechod výroby energií z fosilních paliv na obnovitelné zdroje. Obě tyto změny jsou reakcí na bezprecedentní růst elektrifikace a zrychlení průběhu klimatických změn. 

Společnost Eaton připravila na počátek února sérii tří 60minutových relací s moderovanými panely odborníků z oboru. Tato volně přístupná série živých vystoupení otevře diskusi v oblastech politické legislativy, inovací distribučních sítí, zdraví, bezpečnosti a lidských zdrojů, až po výzvy týkající se projektového financování, inženýrství, zadávání zakázek a výstavby. Tématem bude také  kampaň za „čisté“ rozváděče a eliminaci „nejšpinavějšího“ skleníkového plynu v zelené energii. 

Připojte se během tří dnů k živým debatám, z nichž každá bude obsahovat otázky a odpovědi z řad publika a odborníci z oboru nás provedou oblastí energetiky a obnovitelných zdrojů a globálních politických přístupů. Moderovaná série bude probíhat v anglickém jazyce. 

Den 1: Energetická transformace a obnovitelné zdroje

Přednášející: Miguel Herrero Cangas, hlavní politický poradce, Solar Power Europe; Jonny Gallagher, hlavní manažer pro veřejné záležitosti a politiku, National Grid ESO; Dirk Kaisers, vedoucí segmentu řízení distribuované energie, Eaton 

Po přívalu oznámení o cíli „Net Zero“ na obou stranách COP26 se naše úvodní panelová debata podívá na vyvíjející se politické prostředí a posoudí jak úroveň budoucích ambicí, tak realitu současných úspěchů. Webinář se bude zabývat růstovým potenciálem obnovitelných zdrojů jako primární hnací silou energetické transformace a bude obsahovat poznatky z panelu o globálních politických rámcích a jednotlivých částech regionální a národní legislativy. Big Tech je již nyní největším investorem do výroby obnovitelné energie na celém světě a jednou z nejrychleji rostoucích skupin klientů pro projekty čisté energie. Více informací zde

Den 1: úterý 8. února, 10:00 – 11:00

Den 2: Řešení pro solární fotovoltaiku: od investice po realizaci projektu se zaměřením na bezpečnost 

Přednášející: Gregor Paterson-Jones, vedoucí partner, NGPJ Consulting; Zoisa North-Bond, generální ředitelka Octopus Energy Generation; Rafael Narezzi, CTO, CF Partners;
Dirk Kaisers, vedoucí segmentu řízení distribuované energie, Eaton 

Jak postupujeme směrem k budoucnosti čisté energie a solární fotovoltaika má hrát ústřední roli v přechodu na udržitelnou energii, přičemž podle nejnovějších trendů a analýz od BloombergNEF bude v roce 2021 podle předpovědi online až 194 GW nové kapacity. Úspěšné přijetí a vývoj solární energie na úrovni projektů však není bez problémů, které by mohly zahrnovat otázky týkající se investic, technologických inovací, změn předpisů, složitosti připojení k síti a bezpečnosti a skladování energie. Druhý webinář v této sérii živých debat přiblíží podrobnosti o úspěšnosti projektu pro solární farmy a parky, počínaje financováním až po expertní pohled z investiční komunity. Více informací zde.

Den 2: středa 9. února, od 10 do 11 hodin 

Den 3: Eliminace „nejšpinavějšího“ skleníkového plynu v čisté energii 

Přednášející: Dr Axel Friedrich, mezinárodní expert na dopravu a udržitelnost, DUH; Vincent Brongers, Expert Asset Management, Stedin; Profesor Manu Haddad, Cardiff University;
Frits Besseling, manažer rozvoje obchodu pro elektrické systémy a řešení, Eaton 

Není to vidět ani cítit, ale plyn SF6 je plyn s nejsilnějším skleníkovým efektem na planetě a jeho příspěvek nejvíce ovlivňuje globálního oteplování. Plyn SF6, neboli fluorid sírový, je podle IPCC na prvním místě seznamu nejškodlivějších skleníkových plynů s potenciálem globálního oteplování 23.500krát větším než CO2 za období 100 let. Jakmile se dostane do atmosféry, stává se velmi dlouhodobým problémem a zůstává aktivní až 3.200 let. Plyn SF6 je již v EU zakázán používat v řadě předmětů každodenní potřeby, jako jsou dvojitá skla a tenisové míčky, ale v rozvaděčích je stále povolen. Více informací zde.

Den 3: čtvrtek 10. února, od 10 do 11 hodin

Další články na téma digitalizace a udržitelnost

Photo by Nicholas Doherty on Unsplash

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!