Zdroj obrázku: WEDO

Wedo, logistický operátor, před pár dny oslavil své první výročí působení na trhu. Společnost během tohoto roku prošla výrazným růstem, který potvrzuje i rozšířený počet výdejních míst, kurýrů a novinky v podobě výdejních boxů. Mimo to všechno staví jedno z nejmodernějších třídících center v České republice. Ambice a plány má tato růstová společnost i do dalších let.

Během jedno roku činnosti přepravila společnost téměř 10 milionů zásilek, zvýšila počet výdejních míst na celý 1 tisíc a spustila první verzi svých vlastních výdejních boxů. Takto úspěch společnosti Wedo komentuje její generální ředitel Daniel Mareš:

„Máme za sebou rychlý start, ale neznamená to, že usneme na vavřínech. Chceme dále růst, budeme postupně rozšiřovat naši síť tak, abychom byli zákazníkům co nejblíže. Zároveň investujeme nemalé částky do technologií i zlepšování zákaznické zkušenosti,“

„V 1. roce existence Wedo jsme se nezaměřovali jen na růst naší dostupnosti, ale hlavně na neustálé zjednodušování a zrychlování procesu doručení zásilky, a to při zvyšování komfortu klienta. Nasadili jsme novou aplikaci pro e-shopy, vytváříme zákaznickou aplikaci, do technologií chceme v blízké době investovat stovky milionů korun,“ dodal. 

Hlavní milníky Wedo v 1. roce činnosti:

wedo

Největší investici letošního roku však společnost směřuje do vybudování nového „superhubu“ – centrálního překladiště v Ostředku u D1. Celková investice do vybudování tohoto logistického centra a na vývoj technologií se pohybuje okolo půl miliardy korun. Překladiště by mělo fungovat na začátku jara příštího roku.

„Právě díky vybudování Ostředku budeme připraveni na náš další růst i v následujících letech, budeme mít dostatečné kapacitní rezervy na násobné zvýšení počtu přepravených zásilek,“ uzavřel Daniel Mareš.

Růst počtu přepravených zásilek společnost navíc podporuje rozšiřováním možností pro jejich doručení. Letos na jaře začala dováže zásilky do první stovky vlastních výdejních boxů a do neustále se zvětšující sítě výdejních míst.

„I do budoucna máme ambiciózní růstové plány, budeme posilovat výdejní síť, zlepšovat zákaznickou zkušenost. Díváme se přitom i na možné akvizice v zahraničí,“ uzavřel Daniel Mareš s tím, že už nastávající vánoční sezóna posílené kapacity Wedo řádně prověří. E-shopy totiž očekávají, že letošní rok bude ještě silnější než ten loňský.

V následujících měsících chce WEDO pokračovat ve svém rychlém růstu. Zaměří se na rozvoj všech svých distribučních kanálů, rozšiřování sítě výdejních míst a boxů, budování nových logistických dep a modernizaci těch stávajících.

Další investice se budou týkat zkvalitnění zákaznické podpory a servisu. V blízké době se budou investice společnosti WEDO pohybovat v objemu zhruba 1 miliardy korun, týkat se přitom budou nejen českého trhu.

Zdroj: Tisková zpráva WEDO

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!