Blockchain je pro budoucnost digitální ekonomiky nezbytný. A zdaleka nejde jen o kryptoměny, blockchain má potenciál transformovat různé oblasti podnikání – energetiku, dopravu, průmysl, zemědělství i veřejnou správu. Umožňuje transparentní a decentralizované transakce dat a hodnot a přispívá ke zvýšení efektivity. Blockchain je – společně s umělou inteligencí, internetem věcí, robotikou a 3D tiskem – podle studie společnosti PwC považován za jednu z nejdůležitějších technologií pro podniky v následujících letech.

Proto je pro manažery důležité pochopit, jak blockchain funguje, jaké jsou jeho možnosti a limity a jak ho implementovat a využívat v praxi. Na praktičnost a strategickou hodnotu blockchainu v podnikových ekosystémech se zaměří akce Blockchain in Business: Bridging the Gap, která proběhne 15. února 2024 v odpoledních hodinách v prostorách Zenworku (Perlová 5, Praha 1). Tato exkluzivní akce na pozvánky je určená pro C-level manažery z finančního, technologického, dodavatelského a dalších sektorů, zakladatele Web3, investory a regulační orgány.

Program zahrnuje panelové diskuse, interaktivní rozhovory s lídry průmyslu, projevy a prezentace případových studií, jejichž cílem je odhalit blockchain jako sofistikovaný podnikový nástroj. Pořadatelem akce je StartupYard, přední akcelerátor pro technologické startupy ve střední Evropě. Mezi partnery patří EY, Seed Starter České spořitelny, IVBF, Depo Ventures, Tatum Blockchain Accelerator a Mastercard.

O konkrétní zkušenosti se podělí Igor Pauer, odborník na kryptoměny, e-commerce a CTO digitálního tokenu SuperFrank; Peter Laubert, spoluzakladatel startupu Blockmate; Tomáš Hnilička, šéf kryptoměnového fondu IBVF; Jan Purkrábek, spoluzakladatel konsorcia inovativních společností FinTech Hub CEE; či Jakub Tesař z EY. Publikum přivítá Cedric Maloux ze StartupYardu a vystoupí i Jiří Kobelka, spoluzakladatel a šéf Tatum.io. 

Akce reaguje i na aktuální dění v oblasti blockchainu, jako jsou rostoucí ceny a popularita kryptoměn, vznik nových projektů a platforem či problematika stable coinů. Bude se věnovat i bezpečnosti blockchainu a také rostoucímu apetitu k regulaci ze strany vlád a institucí.

Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.