Simon Peters, analytik trhů s kryptoměnami společnosti eToro, přináší souhrn novinek z tohoto oboru, o kterých byste rozhodně měli vědět.

Ether – kryptoaktivum spojené s blockchainem Ethereum – se odrazilo od zveřejnění informace, že The Merge má nyní předběžné datum spuštění. Kryptoaktivum se vyšplhalo nad 1 400 USD, což je jeho nejvyšší úroveň za více než měsíc, přičemž minulý týden se v některých okamžicích obchodovalo téměř za 1 000 USD.

Bitcoin mezitím také vyskočil na nejvyšší úroveň za poslední měsíc a dnes ráno se obchodoval kolem 22 000 dolarů v rámci sympatické rally spojené s informacemi o etheru. Bitcoinový token se minulý týden na platformě eToro v jednu chvíli obchodoval pod 19 000 USD, ale zdá se, že dosahuje výrazných zisků.

Zvrat nedávných kapitulací v oblasti kryptoaktiv je velmi povzbudivým ukazatelem toho, že si investoři stále uvědomují potenciální hodnotu spolu s tím, jak se objevují nové informace a cykly.

Události posledních dní ukázaly, že se kryptoaktiva pohybují nad hranicí zisků akcií, přičemž hlavní indexy jsou relativně bez výraznějších změn. I když to nutně neukazuje na rozpojení nedávného zrcadlení výkonnosti, divergence v delším časovém horizontu by mohla znamenat významný posun.

Kryptoměna Ether vyskočila díky datu Merge

Cena Etheru prudce vzrostla na základě zprávy, že The Merge má nyní předběžné datum. Cena etheru začala prudce růst ve čtvrtek, kdy byl spuštěn Ethereum Shadow Fork.

Tento fork byl posledním ze série testů nadcházejícího „sloučení“ sítě Ethereum a byl implementován za účelem otestování aktualizace na intenzivnější síti. Poslední test je nyní naplánován na 11. srpna a sloučení hlavní sítě je nyní naplánováno na 19. září.

Pozitivní cenový skok přímo souvisel s šířící se zprávou, že test byl úspěšný. To je dobrým ukazatelem nálady investorů kolem The Merge, o kterém se mluví jako o zásadní změně pro blockchain a související token.

Přechod na proof-of-stake síť má teoretický potenciál učinit ether deflační a zdá se, že investoři před tímto krokem vytyčují své pozice.

Kryptomen-Ethereum-vývoj

Polygon vybrán do akcelerátoru společnosti Disney

Blockchainová firma Polygon byla vybrána do programu Disney Accelerator – programu rozvoje podnikání zaměřeného na vysoce inovativní podniky. Společnost Disney ve svém oznámení uvedla, že se chce v posledním kole zaměřit na rozšířenou realitu, NFT a technologii Web3.

Je nesmírně povzbudivé vidět, že kulturně nesmírně vlivná firma, jako je Disney, se pouští do rozvoje podniků, které tato témata prosazují. Opakovaně jsme svědky toho, že i přes nepřízeň trhu jsou velcí hráči stále ochotni podporovat a rozvíjet vznikající projekty, což je skutečným ukazatelem přetrvávajícího potenciálu tohoto odvětví.

Polygon bude těžit z příspěvku velkého a vyspělého podniku, který ví, jak z digitálních a kreativních médií vytěžit maximum. Firma, která poskytuje blockchainovou technologii pro tvorbu decentralizovaných aplikací (DApps) a využívá kryptoaktivum MATIC, má ve svém řetězci již řadu projektů zaměřených na zábavu, sport a hry, které budou mít z příspěvku společnosti Disney velký prospěch.

Britské soudy schválily předvolání k soudu pro NFT

Ze soudních dokumentů zveřejněných minulý týden vyplývá, že britský soudce povolil doručování soudních dokumentů formou NFT prostřednictvím blockchainu. Tato událost je lákavým náhledem na to, čeho je technologie NFT schopna nad rámec digitálního umění, pro které se v poslední době stala synonymem.

NFT se staly hitem roku 2021 díky velkým sbírkám, jako je Bored Apes Yacht Club (BAYC), který sám o sobě dal vzniknout kryptoaktu Apecoin. Ocenění však bylo v době poklesu těžce zasaženo a zanechalo mnoho lidí, kteří pochybují o užitečnosti nebo popularitě této technologie.

Doručování dokumentů prostřednictvím NFT na blockchainu však poukazuje na fascinující oblast pro NFT, která je stále málo prozkoumaná. V podstatě cokoli lze proměnit v NFT, ať už se jedná o dokumenty nebo osvědčení o vlastnictví čehokoli od nemovitostí až po tradiční akcie. Soudní povolení je fascinujícím precedentem a podtrhuje skutečnost, že tento prostor má do budoucna velký potenciál.

Avatar Autor
Simon Peters

Je analytikem kryptoaktiv pro společnost eToro s detailními znalostmi souvisejících trhů a průmyslu. Jeho prací v eToru je mimo jiné i pomáhat bonitním klientům s investicemi do kryptoaktiv. Simon vystudoval strojní inženýrství na Brunelově univerzitě v Londýně a má certifikát CFA UK Level 4 v oblasti řízení investic.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!