Tuzemská jednička v roboasvisory investování Portu snižuje poplatky za správu až o 40 % při časové fixaci. Dlouhodobí investoři mohou dosáhnout na poplatek až 0,53 %. Snížení poplatků za správu portfolia se týká nových i stávajících klientů.

Investorská základna klientů rapidně roste, když za poslední měsíc přivítalo do svých řad necelých deset tisíc nových investorů. FinTech platformu nyní využívá 40 tisíc uživatelů, kterým spravuje více než 2,2 miliardy korun.

Portu nově nabízí propracovaný systém slev za správu, který odměňuje dlouhodobé investory. Do portfolií je možné investovat už od 0,53 % ročně. „Slevou, kterou jsme navázali na investiční horizont, chceme motivovat klienty k odpovědnému chování a  k dodržení stanoveného investičního cíle. Právě dlouhodobý horizont je faktorem, který v investování prokazuje velkou efektivitu a je v podstatě jediným vodítkem k úspěchu,“ říká Radim Krejčí, founder Portu. Podle Krejčího je jasným motivačním prvkem vyšší výnos, který díky nižšímu poplatku z investice plyne.

„Díky automatizaci dokážeme udržet náklady a správcovský poplatek velmi nízko, proto si můžeme dovolit odměnit odpovědné investory slevou až 40 % na už tak velmi nízkých poplatcích za správu. Rozhodli jsme se nastavit slevy podle délky investičního horizontu. Pokud investor například zafixuje investiční období na 10 let, čerpá slevu 30 % na poplatku až do uplynutí zvoleného horizontu u peněz, které předčasně nevybere. V případě investičního horizontu na 15 let si sáhne až na 40% slevu. Fixace je přitom dobrovolná a nezávazná, i při její aktivaci lze peníze kdykoliv vybírat,“ doplňuje Krejčí.

Úrovně slev pro čtyři různé délky fixovaného období u portfolií Portu:

Délka fixovaného obdobíSleva na aktuálním správcovském poplatku
5 let20 %
7 let25 %
10 let30 %
15 let40 %

Fixaci investičního horizontu a čerpání slevy aktivuje investor přímo v rozhraní. Předčasné výběry nebudou nijak omezeny, u vybírané částky se pouze dorovnají poplatky do výše, která by platila bez uplatnění slevy. Naopak, pokud se investor rozhodne v průběhu čerpání slevy časový horizont prodloužit a vytěžit ze slevového systému více, bude mu to umožněno.

Portu

Zdroj: Portu.cz

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Portu - Recenze

Více o Portu se dozvíte v naší podrobné recenzi!

Hodnocení
Číst recenzi