Money20/20, přední světová fintech konference a místo, kde peníze dělají peníze, představuje program nadcházející události v Amsterdamu, která se koná ve dnech 4. až 6. června.

Očekává se, že letos v Amsterdamu vystoupí více než 350 řečníků, včetně vedoucích pracovníků globálních bank, jako jsou Deutsche Bank a ING; fintech hráčů, jako jsou Adyen a Revolut, vysokých představitelů Evropské centrální banky a Evropské komise a poskytovatelů blockchainových řešení, jako je Ripple. Veletrh a konference slibuje propojení odborných znalostí, od whistleblowingu společnosti Wirecard až po technologického evangelistu, nizozemského prince Constantijna van Oranje-Nassau.

Human X Machine

V rámci tématu „Human X Machine“ bude Money20/20 Europe 2024 zkoumat dynamický vztah mezi lidmi a inteligentními stroji a zaměří se na to, jak partnerství mezi umělou a lidskou inteligencí vytvoří novou éru ve finančnictví. V souladu s tím přivítá Money20/20 Europe také generální ředitele firem zabývajících se umělou inteligencí, včetně společností Mistral AI, Datasnipper a Deeploy, spolu s vedoucími pracovníky ze světa kryptoměn, včetně společností Kraken a Fireblocks. Společnosti Nvidia a AWS opět společně pořádají summit Money20/20, který se hlouběji zabývá umělou inteligencí.

Scarlett Sieberová, ředitelka pro strategii a růst ve společnosti Money20/20, zdůraznila význam letošního tématu: „Jsem ráda, že mohu přivítat tak vážené a mocné osobnosti světa financí na naší dosud největší a nejvlivnější akci v Evropě. S bývalým francouzským prezidentem Françoisem Hollandem budu diskutovat v našem rozhovoru na téma Human X Machine, které vystihuje podstatu našeho rychle se vyvíjejícího finančního prostředí a zdůrazňuje kritický průsečík lidské vynalézavosti a umělé inteligence při utváření naší finanční budoucnosti. Síla Money20/20 spočívá v tom, že se kolektivní ekosystém peněz na nejvyšší úrovni setkává, aby aktivně diskutoval o nejdůležitějších tématech, přelomových novinkách a společně připravoval půdu pro odolnější a inkluzivnější finanční ekosystém.“

Pav Gill, whistleblower společnosti Wirecard, a jeden z hlavních řečníků konference Money20/20 Europe řekl: „Vystoupení na konferenci Money20/20 Europe je více než příležitost; je to odraz cesty, která mě zavedla z centra skandálu Wirecard až do čela společnosti Confide. Odhalení jednoho z největších podvodů v oblasti financí nebylo jen o odhalení pravdy, ale také o nastartování změny. Ve společnosti Confide budujeme budoucnost integrity podnikání a využíváme technologie k tomu, abychom zajistili, že poučení ze společnosti Wirecard a mnoha dalších skandálů vydláždí cestu k odpovědnějšímu a transparentnějšímu odvětví. Těším se na sdílení tohoto poslání a inspiraci k činnosti směřující ke kultuře, kde se etika a technologie protínají a vytvářejí bezpečnější podnikatelské prostředí pro všechny.“

Jaká témata na Money20/20 zazní

Zasedání na veletrhu Money20/20 Europe se budou točit kolem pěti klíčových tematických oblastí v rámci tématu veletrhu Human X Machine. Jsou to následující témata:

  • Celý vesmír se točí okolo zákazníka: Finance se stávají vesmírem jednoho člověka; místem, kde dochází k hyperpersonalizaci na mikroskopické úrovni v každém kontaktním bodě.
  • Věk atomových financí: To je možné díky monumentálnímu technologickému pokroku, od umělé inteligence a kryptografie až po kvantovou výpočetní techniku. Tyto technologické skoky přinesly přesnost na úrovni atomů a uvolnily potenciál pro vesmír jednoho.
  • Seznamte se s architekty: Představíme architekty nového úsvitu; vizionáře, kteří vytvářejí nové krajiny pro naši finanční budoucnost: od vůdců průkopnických startupů po tvůrce změn v agilních zavedených společnostech.
  • Signál vs ruchu: Přesto vizionářské průlomy žijí vedle humbukem poháněných tangent. Potřebujeme hlasy odhodlané pozvednout diskurz a realizovat potenciál technologií prostřednictvím inovací zaměřených na pokrok.
  • The Business of Money: Vyslechněte si zakladatele, klíčové osoby s rozhodovací pravomocí, konzultanty, investory a disruptory. Pronikneme do činností, které vedly k úspěchu, a stejně tak zásadně provedeme audit aktivit, které přinesly nežádoucí výsledky.
  • Program konference Money20/20 Europe naleznete zde a seznam potvrzených řečníků zde.
Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Sleva na vstupenku

Využijte při objednávce vstupenek slevový kód: FFS200

Koupit vstupenku