Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 55. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Americký akciový index S&P 500 prorazil v tomto týdnu extrémně důležitý support 4200 bodů. Co bylo spouštěčem daného propadu? A kam až mohou americké akcie klesnout? Hrozí protržení psychologické úrovně 4000 bodů? Svou zásluhu mají na výprodejích akcií i data k americkému HDP za Q3. Ta totiž vyšla nad očekávání dobře. Na první pohled by se mělo jednat o pozitivní zprávu, současná situace však není úplně normální. Výnosy amerických 10ti letých dluhopisů navíc úspěšně atakovaly 5 % poprvé od roku 2007. Podíváme se také na změnu strategie jednoho legendárního investora, který měl v historii již několikrát pravdu. Na aktuální sázce již vydělal přes 200 milionů dolarů..

Zajímavá situace panuje i na realitním trhu v USA. Průměrné sazby hypoték již atakují 8 %, prodeje nových domů přesto neustávají, spíše naopak. Co za tím stojí? Žhavý realitní trh je jen dalším červeně svítícím alarmem pro americkou centrální banku. Hlavním tématem dnešního dílu je ale souboj titánů na poli cloudů. Vyhraje Microsoft nebo Alphabet? Obě společnosti tento týden prezentovaly své hospodářské výsledky za uplynulý kvartál a z pohledu zisku a tržeb ani jedna nezklamala. Cloudová úložiště jsou však u nich tématem číslo jedna a jedné z nich se podařilo výrazně překonat očekávání. O koho se jedná? A co za tímto úspěchem stojí?

Závěr Investičního Mementa tradičně patří kryptoměnám a dnešek nebude výjimkou. Bitcoin tento týden zachvátilo obrovské fomo a spekulanti jeho cenu během pár hodin vyhnali z 30 tisíc dolarů o 5 tisíc výše. Za vším stála zpráva o tickeru na bitcoinové ETF, které u depozitáře registrovala společnost BlackRock. Je tak přijetí bitcoinového ETF blíže než si myslíme? Nebo cena bitcoinu roste proto, že ho někteří investoři pokládají za digitální zlato a v současné době geopolitického napětí ho tak berou jako uchovatele hodnoty? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Investiční memento #55 | Souboj titánů: Google vs Microsoft!

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi