Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 46. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Michael Burry si mezi investory vydobyl místo legendy díky správné předpovědi velké finanční krize v roce 2008. Od té doby předpovídá jednu krizi za druhou a můžeme tak o něm říci, že správně předpověděl 20 z posledních 2 finančních krizí. Na začátku týdne byly zveřejněny nové pozice jeho investičního fondu a poněkud překvapivě je přes 90 % jeho portfolia v put opcích na americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq. Proč by tentokrát sázka Michaela Burryho mohla vyjít? Jaké negativní faktory se nyní sešly na amerických trzích? A proč se zbavil čínských akcií? Na problémy Číny se podíváme detailněji.

V týdnu překvapily také zápisky z posledního zasedání americké centrální banky. Počet zástupců Fedu, kteří stále žádají vyšší úrokové sazby, je stále překvapivě vysoký. Co tedy můžeme očekávat od americké centrální banky do konce roku? A jaký bude vliv na dolar a státní dluhopisy? Právě tyto dvě aktiva jsou příčinou výprodejů zlata. Cenný kov, který nenese žádný pravidelný výnos, je nyní pod tlakem. S růstem výnosů dluhopisů a posilujícím dolarem se zlato propadlo dokonce pod psychologickou hranici 1900 dolarů. Kam až se může zlato propadnout? A kdy může přijít jeho čas?

Příští týden budou zraky všech investorů upřeny na hospodářské výsledky Nvidia. Ta již v minulém kvartále navnadila investory na výrazně vyšší tržby a zisky, než očekával trh. Očekávání jsou tak obrovská a Nvidia by mohla zklamat. Jedná se navíc o jednu z nejoblíbenějších akcií Jima Cramera. Kryptoměnové nadšence pak v posledních hodinách zklamal bitcoin, jehož cena se propadla až na 25 tisíc dolarů. Po dlouhé době tak nevydržel support na úrovni 29 tisíc. Co stálo za propadem bitcoinu? A čekají nás další výprodeje? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Investiční memento #46 | Legenda vsadila all-in na propad US akcií!

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi