Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 45. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Proces dezinflace může být v USA na nějakou dobu u konce. V meziročním srovnání totiž inflace za červenec vzrostla o 3,2 % a v tom meziměsíčním o 0,2 %. Kde hledat příčiny? Jádrová inflace pak vzrostla o 4,7 %, což byla lepší data než očekával trh. Podíváme se také na hlavní složky inflace – co zdražuje nejvíce? Ukážeme si také jeden americký extrém, na který by asi vydělal málokterý Čech. Celkově negativní sentiment na trzích tento týden podpořila další ratingová agentura. Tentokrát si došlápla na americké banky a několika z nich snížila rating. O které se jedná a co banky ohrožuje? A které banky budou s největší pravděpodobností následovat?

Stále sledujeme ságu o souboji mezi Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem. Dvě těžké váhy světového byznysu by si to měly konečně rozdat v kleci. Jedna ze stran však termín neustále posouvá. Ta druhá pak nešetři vtipnými poznámkami, což je dobrý zdroj pro memečka. Jako konec jedné éry můžeme označit poslední kroky společnosti Zoom, která se stala symbolem práce z domova. Sama společnost se totiž chystá nahnat své zaměstnance do kanceláří. Na akcie Zoom se podíváme blíže, aktuálně se totiž pohybují na stejné úrovni, jako na začátku roku 2020. Čím to je? A co můžeme očekávat od souboje s Microsoftem?

Pokud byste koupili akcie Disney před 5 lety, tak máte aktuálně kolem 80 % původní investice. Právě Disney byl výrazně zasažen koronavirem a aktuálně stále společnost prochází velkou restrukturalizací. Výsledky Disney nebyly nijak oslnivé – tržby nedosáhly na očekávání a počet uživatelů služby Disney + výrazně poklesnul. Přesto však akcie vzrostly. Čím to bylo? Dále se podíváme na práci snů, kterou nyní chce v USA prakticky každý. Díky odborům se podařilo pracovníkům jedné společnosti získat až pohádkové platy. O jakou společnost a práci se jedná? A kolik si tito pracovníci vydělají? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Investiční memento #45 | Jak to, že inflace v USA opět roste?

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi