Zdroj obrázku: E15

Zlatá koruna je nejstarší soutěží finančních produktů v České republice. Tento rok slaví už 20. výročí a 12. dubna 2022 pořádá své další Fórum s názvem FINOVACE, které bude probíhat v prostorech Top Hotelu Praha. Právě tam se sejdou špičkoví bankéři, ekonomové, zástupci akademické sféry i další odborníci, včetně podnikatelů, zástupců médií i veřejnosti, aby diskutovali nad tématy, které hýbou světem financí.

Tato fóra už od roku 2007 neodmyslitelně patří k celému projektu Zlatá koruna. Účastníci zde sdílení aktuální, stěžejní otázky ekonomického vývoje a zmiňují nejen pokroky a úspěchy, ale také debatují nad problémy a kladou důležité otázky s cílem navrhnout vhodné řešení.

Letošní ročník se věnuje tématu inovací. Fórum se tedy bude zaměřovat hlavně na poslední vývoj a dopad moderních technologií na svět financí, bankovnictví i pojišťovnictví.

„Tohle téma nám vlastně „vnutila“ sama doba. Slova FinTech a InsurTech slyšíme stále častěji. Navíc koronakrize sektor bank a financí výrazně ovlivnila, neskutečně v něm urychlila především digitalizaci, takže je jasné, že vliv technologií na finance a bankovnictví už dnes patří k hlavním inovačním hnacím motorům,“ vysvětluje Pavel Doležal, zakladatel a ředitel Zlaté koruny.

„Na letošní diskusi jsem skutečně zvědavý, protože na obdobné téma – „Vize bankovnictví“ – jsme pořádali Fórum před sedmi lety, takže nyní bude šance podívat se, nakolik se vývoj posunul. Tehdy se experti od řečnického pultu například ptali, zda banky zvládnou přechod z analogového do digitálního světa, jak ošetří kybernetická rizika, zda budou schopné „skočit“ z papírového světa do digitálního, nebo konstatovali, že význam virtuálních měn je v tuto chvíli z praktického hlediska velmi malý… Už jen tento výčet naznačuje, že se toho změnilo opravdu hodně. Jen v souvislosti s virtuálními penězi se dnes může mluvit už o celé skupině finančních hybridů – vždyť známe např. pojmy krypto, e- money, instantní platby a další,“ dodává Pavel Doležal.

Otázky týkající se tématu technologií jsou v této době vnímány jako klíčové, a to nejen z pohledu financí, ale ekonomiky jako takové. Důležité je, že Česká republika je technologickému pokroku otevřena a její občani na tyto inovace velmi pozitivně reagují.

Partneři Zlaté koruny – Finovace

Celá událost bude probíhat pod záštitou guvernéra ČNB a ministra financí. Partnery akce jsou Mastercard, Generali Česká pojišťovna, ČSOB, CRIF, Ipsos, Dobrá nálada a Top Hotel Praha.

Hlavními mediálními partnery jsou Česká televize a E15, dalšími mediálními partnery Bankovnictví, Fintree, Roklen24 a odbornými partnery jsou Česká fintech asociace a Vysoká škola ekonomická.

Mastercard se v poslední době velmi výrazně zabývá inovacím a podporou FinTechů, proč tomu tak je vysvětluje generální ředitel Mastercard pro ČR Michal Čarný: „Inovace v oblasti financí stále nabývají na důležitosti, zejména pak v posledních letech, kdy se náš život přesunul z velké části do online prostředí. Fintech je klíčovou součástí tohoto procesu, protože vřadě případů jsou právě fintech hráči zdrojem těchto inovací.

Dále dodává: „Společnost Mastercard dlouhodobě podporuje startupy a začínající firmy v oblasti elektronických plateb. Naším cílem je, aby i tito začínající hráči měli přístup k těm nejmodernějším platebním technologiím. Stavebními kameny takové podpory jsou zejména rozvojové programy a platformy Mastercard zaměřené na začínající firmy z oboru a technologická řešení založená na otevřeném bankovnictví, platební infrastruktuře v oblasti karet ale také mimo ni. Všechny tyto věci dohromady umožňují fintech hráčům poskytovat klientům inovativní produkty jednoduše a přitom bezpečně.“

Můžete se těšit na přednášky a panelové diskuze na tato témata:

  • Fintech z CEE perspektivy: výzvy a příležitosti
  • Oznámení vzniku české fintech platformy
  • Je Fintech bublina?
  • Role AI ve finančních technologiích CBDC
  • Současný stav a budoucnost
  • Financování startupů
  • Role a budoucnost startupů – fintech, insuretech
  • BankID
  • Jak to chceme my – studenti a jejich představa
  • Bez vzdělání to nedáme

Celý program, řečníky a panelisty Fóra Zlaté koruny FINOVACE naleznete na stránkách události.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Fórum Zlaté koruny Finovace

Pro účastníky soutěže Zlatá koruna a studenty je účast zdarma. Pro ostatní je účastnický poplatek činí 3 900 Kč bez DPH.​

Přihlásit se