Zdroj obrázku: Hn.cz

Jen krátce poté, co se kryptosměnárna Coinbase dostala v USA do konfliktu s Americkou komisí pro cenné papíry (U.S. Securities and Exchange Commission, SEC), přišla burza s návrhem na vytvoření US regulátora, který by měl na starost digitální aktiva.

CPO Coinbase Faryar Shirzad tvrdí, že zatímco se digitální aktiva rychle staly mainstreamem na finančních trzích, zákony, které byly představeny ve třicátých letech 20. století, aby dohlížely na finanční systém, nemohou držet krok se současnou technologickou revolucí.

Jedna z největších kryptoburz nastinuje vizi toho, jak by měl takový úřad vypadat, v dokumentu zveřejněném tento týden.

Dokument navrhuje, aby byl dohled nad digitálními aktivy součástí existujícího dohledu nad finančním systémem, a aby existoval jeden zastřešující federativní orgán. Tento dohled by měl mít tři hlavní cíle: transparentnost, ochranu proti podvodům a ochranu proti případným manipulacím s trhem. Dále by měl také tento orgán propagovat spolupráci a férovou konkurenci.

Coinbase a problémy s úřady

Největší kryptoburza v USA má s úřady napjaté vztahy. CEO firmy a spoluzakladatel Brian Armstrong dokonce SEC obvinil z „velmi divného chování“. Také dodal, že se s ním zástupci Americké komise odmítli sejít.

Minulý měsíc také Coinbase opustila plán na vytvoření produktu, který by zákazníkům umožňoval získávat úroky. Stalo se tak dva týdny poté, co vyšlo najevo, že SEC vyhrožovala firmě žalobou.

Na burzu, která je největší kryptoburzou na světě, a i v Česku je velmi populární, jsme se podívali v naší podrobné recenzi. Za pozornost určitě stojí také její vstup na burzu v dubnu 2021, který se zmiňoval jako důležitý milník pro celý trh s krypto aktivy.

Zdroj: Finextra.com

Líbil se vám článek? Podpořte nás pomocí LN!

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, investování, dat, osobních financí a udržitelnosti. Pomocí dat rád upozorňuje na zajímavosti ze světa financí, technologií přehledné a srozumitelné formě.

Coinbase

Největší kryptoměnová burza na světě!

Hodnocení
Otevřít účet