Tým stojící za největší českou směnárnou kryptoměn Anycoin spustil předregistraci pro burzu kryptoměn s názvem DASE.


Dase.com si zakládá na blízké komunikaci s klienty, kterým poskytne na rozdíl od mimoevropských burz podporu v lokálních jazycích a přívětivější uživatelské prostředí. Nově registrované uživatele DASE přivítá tříměsíčním obchodováním s nulovými poplatky. Samotná burza DASE bude spuštěna v rámci konference BTC Prague (13.-15.6.2024).

Moderní prostor pro obchodování s kryptoměnami s bezprostřední vazbou na Evropu a evropské obchodníky s kryptoměnami. I tak je možné definovat novou krypto burzu, která přichází po třech letech vývoje na trh. Dase.com má ambice stát se největší evropsky uznávanou burzou, která svým uživatelům, ať už jednotlivcům, firmám nebo institucím, nabídne pomocnou ruku tam, kde je mimoevropské burzy dosud limitovaly. Obchodovat bude možné v lokálních evropských měnách, a to včetně české koruny.

Anycoin spouští burzu dase

Za vznikem burzy DASE stojí tým provozující směnárnu kryptoměn Anycoin. Ta se svými téměř 80 tisíci klienty směnárny aktuálně dominuje mezi českými krypto směnárnami. Během šesti let své existence získala firma na trhu nejedno prvenství. Jako první pro své klienty zavedla Lightning network nebo přišla s legendární lightningovou peněženkou Bitlifi. Za vznikem směnárny Anycoin stojí programátor a ekonom Marek Kyrsch a jeho společník Martin Čech, který před založením Anycoinu pracoval v Silicon Valley pro společnost Facebook.

Při komunikaci s mimoevropskými burzami se klienti setkávají s mnohými komplikacemi. Burzy často nerozumí jejich potřebám, neposkytují klientům dostatečnou podporu nebo nemluví jejich jazykem. Zakladatelé DASE se proto rozhodli od těchto nedostatků pomyslně odrazit a fungování nové burzy založit na rychlejší a efektivnější komunikaci, která uživatelům dopřeje více komfortu a především individuální podpory při obchodování.

Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.